Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Picasa 3Kel arvutis pilte rohkem kui tuhatkond, teab, milline vaev ja valu on piltide haldamine. Natuke aega tagasi võtsin kasutusele Picasa 3-e. Sellega on võimalik ligi 7000 pildi seast üles leida ka need, mida pole juba aastaid näinud.

Digitark on Picasa’st ka varem kirjutanud: Picasa – lihtne tasuta eestikeelne pilditöötlusprogramm.

Võrreldes Heigo kirjapanduga, on mõnda ka muutunud ning sellest täna lähemalt räägingi.

Pilditöötlus- või pildihaldustarkvara?
Picasa 3 olemus on midagi selle kahevahel. Kindlasti leidub paremaid programme piltide haldamiseks ja paigutamiseks kõvakettal. Ning ilmselgelt on Picasa pilditöötluse võimalused minimaalsed. Kuid selle kõik korvab lihtsus, kuidas tarkvara kasutada.

Piltide haldust saab alustada kõige lihtsamast – näitad Picasale kätte, kus su pildid asuvad. Programm otsib kaustad läbi ning enimlevinud pildiformaadid tunneb ta kindlasti ära. Vasakule poole jäävad kaustad, kus pildid asuvad ning otse ees võib sirvida kõiki pilte.

TööriistadKui mõni pilt tundub vajavat pisut iluabi, tuleb pildil teha topeltklõps. Vasakule poole jäävad nüüd pildi tööriistad (kontrast, punasilmsus jne). Vajadusel saab ka täpsemaid seadeid muuta ning lisada effekte (mustvalge, udusus jpm).

Olgu mainitud, et Picasa ei tee mingeid muutusi originaalpildile, vaid loob viimasest koopia, kuhu parandused ilmuvad. Originaalpildi leiad üles, tehes pildil paremklõpsu, valid Locate ja Original on disk. Tavaliselt lisatakse kaust pealkirjaga picasaoriginals (kaust on peidetud).

Näotuvastus
Aga lähme nüüd Picasa 3-e seni kõige huvitavama lisavidina juurde – näotuvastus. Põhimõtteliselt on kõik lihtne: valid filtritest väikse büsti ikooni ning Picasa alustab fotode skaneerimist. Mis võib päris kaua aega võtta. Isegi paar tundi, oleneb piltide arvust ja arvutist.
Näotuvastus
Lisaks on võimalik kasutada ajalist filtrit (ligur peale ikoone). Programm näitab sulle seepeale kas 1 kuu või pilte aastate tagant.

NäotuvastusKui skaneering on lõppenud, saab igale näole lisada kindla inimese nime. Ning kui Picasa selle inimese ka teistel piltidel ära tunneb, lisab ta nime automaatselt. Omast kogemusest võin öelda, et 10-st näost kaheksa tunneb tarkvara ise ära. Ülejäänud pildid tuleb paraku ise sildistada.

Näotuvastuse kvaliteet? Raske öelda, sest üles leitakse pea kõik näod. Võibolla isegi liiga paljud (näiteks fotol olevatelt piltidelt, reklaamidelt ja arusaamatul kombel ka üks auto ilukilp!?). Ning kindlasti ei huvita meid ka suvalised juhuslikud pealtvaatajad. Ent iga nägu nimetama ei peagi, need saab lihtsalt vahele jätta.

Igal juhul on tegemist hindamatu lisaga Picasa arsenali, nimedega varustatud pildid annavad kogu pildipangale hoopis teistsuguse väärtuse. Lisaks saab ju fotodele ka teisi silte lisada (vanaema sünnipäev, laste juubel jne). Ning igale pildile saab lisada ka konkreetse pealkirja.

Nipid ja trikid
NipidEt Picasa kasutamine oleks lõbusam, otsustasin siinkohal ära tuua ka mõned lihtsad näpunäited.

Oletame, et sa tahad töödelda mitu pilti korraga. Selleks tuleks need mitu pilti CTRL klahvi all hoides valida, siis Tools – Batch Edit ning vali sobiv töötlusviis. Lihtne, kiire ja mugav.

Välja on pakkuda ka üks väga huvitav klahvikombinatsioon CRTL + ALT. Seda võiks vajutada siis, kui oled hiire viinud mõne sind huvitava pildi peale ja sooviksid seda näha täisekraanil ilma igasuguste segajateta.

Rohkem nippe: http://www.makeuseof.com/tag/google-picasa-2-tips-tools/

KollaažKollaaž on samuti üsna huvitav ja omapärane. Selle loomiseks tuleb menüüribalt leida Create – Picture Collage. Teiseks võimaluseks on taaskord CTRL klahvi all hoides valida välja sobivad pildid ning vajutada Create Collage nuppu. Edasi saab juba kollaaži ennast muutma hakata.

Kloonide eemaldamine võib olla üks Picasa tänuväärsetest lisadest. Selleks ei tule teha muud, kui valida Tools – Experimental – Show duplicated files. Picasa näitab nüüd sulle pilte, mida on topelt või enam. Sinu valida on see, mida nendega edasi teha.

Fotode otsimine värvide järgi on vidin, millega ei oskagi midagi peale hakata. Ja ega ei peagi. Lihtsalt tore on vaadata pilte, mis sisaldavad näiteks punast. Leiab selle Tools – Experimental – Search for alt.

Rohkem trikke: http://www.thinkdigit.com/General/Tips-Tricks-Picasa-3_2806.html

Picasa on küllalt tänuväärt tasuta tööriist suure pildipanga omanikele. Pilte saab sildistada, ümber paigutada ja töödelda. Ning seda küllaltki lihtsalt, kodukasutaja kiire abinõuna kasutades. Ning proffidele on hoopis teistsugune tarkvara, suuremate võimaluste ja kõrgemate hindadega.

Picasa 3 leiab siit

Kirjutan väga erinevatel teemadel, peamiselt programmidest (nii arvutitele kui telefonidele), tarkvaramaailma uudistest ning internetiteenustest. Kõige olulisemaks pean kirjutamisel lihtsust ja ülevaatlikkust, et teksti oleks mõnus lugeda.

Kommentaarid