LG Innotek on loonud sõrmejäljelugeja, mis asub otse telefoni ekraaniklaasi all, luues sellega võimalused disainida “kodunuputa” telefone.

Paljud tootjad nagu Apple, Samsung, Huawei, LG jt kasutavad sõrmejäljelugejaid, mis kõik vajavad eraldi riistvara ning enamjaolt on sensorid integreeritud kodunupu sisse (v.a Huawei). LG Innoteki loodud lahendus on integreeritud otse ekraaniklaasi alla ning LG enda sõnul tõstab see tuvastusprotsendi lausa 99,998 protsendile. LG sõnul loob uus tehnoloogia võimalused  täiesti nuppudeta nutitelefonide ehitamiseks, laiendab disainivõimalusi ning muudab telefoni veekindlaks ehitamise oluliselt lihtsamaks.

Uus tehnoloogia loob võimalused uudseteks disainilahendusteks, milles telefonil nuppe ei kasutatagi

Ettevõte ei ole seni kommenteerinud, kas ja millal nende enda telefonid uue sensori saavad, kuid huvi sellise tehnoloogia vastu on kindlasti ka konkurentidel. Näiteks Apple, kes on varem oma nutiseadmete ehitamisel LG ekraane kasutanud, otsib kuulduste kohaselt võimalusi oma järgmise iPhone’i nupuvabaks muutmiseks. LG loodud tehnoloogia oleks selles osas suuresti abiks.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid