1. oktoobril toimus Lõuna-Koreas Seoulis LG korraldatud pressiüritus, kus näidati oma värskeimat telefoni LG V10.

LG V10 on ettevõtte vastus väga populaarsetele Samsungi, Apple’i ja Hiina tootjate telefonidele, mille kasutajad on hästi vastu võtnud ning LG telefonide müügitulemusi seeläbi oluliselt kahandanud. V10 on telefon, millega LG on pisut rohkem eksperimenteerinud ning tavapäraste tehniliste näitajate suurendamise kõrvalt on telefonile lisatud ka paar päris põnevat lisa. Tehnilise poole pealt on telefoni näitajad pisut paremad lipulaeva LG G4 omadest: ekraan 5.7”, resolutsioon 1440 x 2560 p, tagumine kaamera 16 MP, sisemälu 64 GB, RAM 4 GB, protsessor Quad-core 1.44 GHz Cortex-A53 & dual-core 1.82 GHz Cortex-A57 ja aku 3000 mAh.

Mis on päriselt uut?

Kaks esikaamerat. Foto: engadget.com
Kaks esikaamerat. Foto: engadget.com

LG on telefonile külge ehitanud väiksema lisaekraani meeldetuletuste, teadaannete või populaarsemate rakenduste kuvamiseks. Lisaekraan on paigutatud põhiekraani kohale esikaamerate kõrvale ning on vaikimisi sisselülitatud ka siis, kui põhiekraan on väljas.

Head asjad käivad ikka paarikaupa ning seetõttu on LG telefoni külge suutnud ehitada koguni kaks 5 MP esikaamerat – üks tavaliste selfie’de ning teine friendsy’de tegemiseks. Selleks on teise kaamerasse pandud 120-kraadine lainurk-objektiiv, mis võib pildile anda küll kerge moonutuse, kuid mahutab ühele pildile kõik sinu sõbrad ja seda enekapulka kasutamata. LG sõnul ei ole friendsy’de tegemine olnud kunagi lihtsam.

16 MP tagumine kaamera on samuti funktsionaalsust juurde saanud ning nii fotode tegemise kui ka videote filmimise ajal on võimalik manuaalselt muuta valguse taset, kaadritihedust, fookust ja palju muud. Telefonil on neli mikrofoni ning see võimaldab määrata isegi seda, mis suunast tuleb videole jääv heli.

Uus ja huvitav LG V10. Foto: digitaltrends
Uus ja huvitav LG V10. Foto: digitaltrends

Lisaks heale kaamerale ja lisaekraanile on V10 esimene LG telefon, millel on sõrmejäljelugeja, mida iPhone’ide ja Samsungite kasutajad juba enesestmõistetavaks peavad. Sõrmejäljelugeja asub ka uuel mudelil korpuse tagaosas sisselülitamisnupu küljes koos helinuppudega. Materjalide poolest on ettevõte läinud varasemast pisut erinevat teed ning esmakordselt on LG telefonis kasutatud metalli. Telefoni servad on metallist ning korpuse tagumine osa kummilaadne, meenutades pisut Samsungi Active-seeria telefonides kasutatut.

Laias laastus on telefoni sisu jäänud samaks nagu praegusel lipulaeval G4-l, kuid lisatud ekraan ja kaamerauuendused annavad uuele telefonile kindlasti lisandväärtust. Telefonid jõuavad tootjamaal Lõuna-Koreas turule juba käesoleva kuu jooksul. Praegu puudub teave, kas ja millal uus telefon Eestis müügile tuleb.

Allikad: HANDS ON: LG V10 / LG V10 smartphone unveiled with dual display, improved camera / Hands-on with LG’s dual-screen, dual-selfie camera V10

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid