Digiteenuste ettevõte Levira ning telekomiettevõte Telia sõlmisid lepingu, et toota koos kõrgtehnoloogilisi teleülekandeid spordi ja meelelahutuse vallas. Selle tulemusel hakatakse Telia LIVE kanalil üle kandma spordivõistlusi, kus esmakordselt Eestis kasutatakse otsepildi tootmiseks Levira robotkaameraid.  

 

Tehisintellektil põhinevate robotkaamerate toel toodetud otseülekannete testimine leiab aset juba sel nädalavahetusel ehk 17.–19. maini, mil Tallinnas Audentese spordihallis toimuvad Eesti ja Soome võrkpallinaiskondade kontrollmängud. Kõnealused mängud toimuvad reedel, laupäeval ja pühapäeval algusega kell 18.00 ning kõigil huvilistel on võimalik neid jälgida veebilehel https://levira.com/ai/.

“Robotkaamera abil läheb spordivõistlus eetrisse inimese sekkumiseta ning režissööri rollis on kaameraid suunav tehisintellekt. Robotülekanded on telesaadete tulevik, kuna nii saab toimuvat paremini jälgida ning tootmiskulude mõttes on tegu mõistliku lahendusega. Nii saab vaatajateni tuua ka spordivõistlused, millest seni on ülekande tootmine olnud liiga kulukas,” ütles Levira meediateenuste arendusjuht Martti Kinkar.

“Levira teeb aktiivset tööd robotkaamerate paigaldamiseks ka teistesse spordihallidesse Tallinnas ja mujal – eesmärgiks on luua üle Eesti head võimalused sportmängude võistluste ja treeningute robotülekanneteks,” ütles Levira robotkaamerate projekti vedaja Andres Tarto.

Telia Eesti televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuht Birjo Kiik märkis, et uudse tehnoloogia abil hakkavad Telia LIVE erikanalisse jõudma otseülekanded erinevatest spordisaalidest ja erinevatelt spordivõistlustelt. “Kui täna saab Telia LIVE kanali vahendusel kaasa elada naiste profitennise turniiridele, siis koostöö Leviraga laiendab eksklusiivse sisu valikut veelgi. Saame hakata tänu robotkaameratele edastama otseülekandeid väga erinevatelt pallimängudelt.”

Kiik lisas, et eeloleval nädalavahetusel toimuvad uue lahenduse testimised. Testide käigus toodetud ülekannete videosalvestusi saavad kõik huvilised alates järgmisest nädalast vaadata Telia Videolaenutuse vahendusel. Edaspidi hakkavad aga robotkaamerad Telia LIVE kanalile tootma otsepilti.

Telia LIVE erikanal on nähtav kõigile Telia TV teenuse tellijatele ning see jõuab enam kui 200 000 Eesti koduni.

Eesti Võrkpalli Liidu peasekretäri Helen Veermäe kinnitusel on nii liidul kui ka Eesti rahvusnaiskonnal hea meel olla Levira ja Telia partneriks tõeliselt revolutsioonilise tehnoloogia lansseerimisel.  “Meie naiste võrkpall on hetkel tõusuteel. On märgilise tähendusega, et nii nagu meie võrkpalli rahvusnaiskond jõudis esimest korda EM-finaalturniirile, tehakse esmakordselt Eestis uue tehnoloogiaga ülekanded just naiste võrkpallikoondise mängudest.”

Spordiülekannete puhul jälgib tehisintellekt palli ja mängijate liikumist ning valib automaatselt välja põnevamad kordused, mida spordisõber näha tahab. Robotülekannete vallas on Levira tehnoloogiapartner Pixellot.

“Ülekannete automatiseerimisel kasutatav tehnoloogia pärineb Pixellotilt, mis on tehisintellekti poolt juhitud spordiürituste tootmises teenäitaja. Pixelloti automaatne paljude kaameratega süsteem katab kogu spordiväljaku ning jälgib mängu automaatselt, kasutades pilvepõhist tehisintellekti ning analüüsides platsilt tulevat videopilti ning pakkudes TV-le vastavat vaatajakogemust inimese abita,” ütles Pixelloti esindaja.

 

ehk Digitark R@igo usub, et kuna (digi)tehnoloogia pakub täna võimalust efektiivsemalt tööd teha, mõnusamalt meelt lahutada ja mugavamalt oma igapäevatoimetusi ajada kui kunagi varem, oleks patt seda mitte kasutada.

Kommentaarid