Suust suhu levib palju väärinfot, mida kuskilt kuuldes hakkame järgima ning isegi uskuma. Tihti on müüte tegelikkusest raske eristada ning järgnevalt toome ära mõned levinumad müüdid ja selgitused.

54cb136400f4a_-_tech-myths-06-0613-de

Mida rohkem megapiksleid, seda parem kaamera

Megapikslid ei mõjuta kaamera kvaliteeti, vaid hoopis foto suurust. Kaamera kvaliteeti mõjutab selles olev sensor ja selle suurus. Rohkemate megapikslitega kaamera võimaldab tehtud pilti suurendada seda “ruuduliseks” muutmata.

Sülearvutit vooluvõrgus kasutades tuleks aku eemaldada

Üldiselt ei mõju arvuti kasutamine vooluvõrgus akule ega ka arvutile kuidagi halvasti, kuna peale aku täislaadimist suundub vool automaatselt otse sülearvutisse. Olenevalt arvutiga tehtavatest protseduuridest võib kahjulikuks osutuda hoopis üleliigne arvutist eralduv kuumus. Ressursimahukate tegevuste puhul nagu mängimine, videotöötlus jms on mõistlik aku arvutist eraldada. Samas ei lase aku (isegi selline, mis enam pikalt ei pea) ootamatu voolukatkestuse puhul arvutil välja lülituda ning jätab piisavalt aega, et oluline salvestada.

Tootjate lubatud akude kestvust võib alati uskuda

Seadmetootjad testivad oma tooteid reeglina väga kontrollitud tingimustes, mida reaalses elus jäljendada on väga raske kui mitte võimatu. Reaalne kasutus on alati erinev laboris katsetatust ning seetõttu tuleks tootjate lubadusi akude kestvuse osas võtta skeptiliselt ning arvestada, et tavakasutuse puhul on akude kestvus üldiselt lubatust väiksem.

Ööseks tuleks arvuti alati välja lülitada

See kehtis vanemate arvutite puhul, mille riistvara kulus oluliselt kiiremini kui nüüdisaegsetel arvutitel. Arvuti ööseks väljalülitamine on pigem isiklik eelistus kui nõue, kuna paljud kasutajad ajastavad mahukad tegevused nagu andmete varundamine ja viirusetõrjega skaneerimine öiseks ajaks, mil arvutit ei kasutata.

Screen Shot 2015-12-08 at 23.46.16

Magnetiga saab kustutada kõvakettal oleva info

Teoreetiliselt võivad magnetid teatud mõju avaldada HDD-tüüpi kõvaketastele, mis salvestavad informatsiooni kiirelt pöörlevate magnetiliste ketaste abil. Selleks peaks magnet olema aga võimsam kui haiglates kasutatavad magnetresonantstomograafia aparaadid.

SSD-ketastele magnetid mõju ei avalda ning

andmete kiireks hävitamiseks on ilmselt tõhusamaid vahendeid.

Mac arvutid ei nakatu viirustega

Apple reklaamis end ka ise pikalt lubadusega, et nende arvutid ei nakatu viirustesse, kuid muutis oma turundusstrateegiat pärast mõned aastad tagasi juhtunud intsidenti, mil üle 600 000 arvuti nakatusid Trooja viirusesse. Suure tõenäosusega võib tulevikus selliseid juhtumeid tulla veel ning korralik viirusetõrjeprogramm peaks kindlasti au sees olema ka Mac arvutites.

Kas teiste tootjate akulaadijate kasutamine on minu seadmele ohutu?

Tuntud tootjad, nagu näiteks Insmat valmistavad oma laadijad universaalsetena, mis tähendab, et neid võib turvaliselt kasutada Htc, Samsungi, Sony jms seadmetes. Arvestada tuleks sellega, et tõenäoliselt ei lae need seadet täis nii kiiresti kui originaallaadija.

Kas suurem levipulkade arv tähendab paremat levi?

Levipulkade arv näitab signaali tugevust lähima mobiilimastiga, aga kui samas piirkonnas kasutab teenust palju inimesi, siis võib sellegipoolest ette tulla katkenud kõnesid ning aeglaseid internetikiirusi. See tähendab, et väga suurt osa mängivad ka võrgus olevad inimesed ning tihti võib väiksema arvu levipulkadega saada kvaliteetsemat kõne- ja internetiteenust kui rohkema arvu levipulkadega.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid