Lenovo V15 on hinnaskaala soodsamasse otsa kuuluv ärikasutajatele mõeldud sülearvuti, mille puhul on hinnast tulenevalt tehtud siin-seal võrreldes kallimate sõsaratega järeleandmisi. Samas saab sellega põhilised asjad kenasti aetud ning kokkuvõttes on tegemist igati asise aparaadiga.

 

On ju i5 protsessor, 8GB põhimälu, 256 GB SSD tüüpi „kõvaketas“ tänase päeva nii-öelda standardparameetrid. Neist piisab igapäevaseks tööks ja jääb ülegi. Suur 15,6 tolline ekraan ja täisklaviatuur lisavad ühelt poolt mugavust, teisalt aga viitavad selgelt sellele, et seadet ei ole kõige mugavam igapäevaselt kaasas kanda.

Seega võiks Lenovo V15 mudelit kindlasti kaaluda need, kes vajavad piisava võimekusega soodsat seadet, mis ei pea olema väga mobiilne.

 

Välimus

Lenovo V15 korpus on valmistatud mati viimistlusega halli värvi plastikust. Tegemist ongi tavalise plastikuga, mitte mingit sorti sulami või eksootilise materjaliga, mida kasutatakse hinnalt kallimates seadmetes. Ilmselgelt on see nii kulude kontrolli all hoidmise tulemina. Samas aga on arvuti konstruktsiooni poolest siiski üsna tugev ja kohe nähtavaid paindeid sellel näiteks nurgast tõstes ei esine. Olgugi, et kaalunumbriks kirjutatakse pigem toekad 1,8 kilo.

Kuna arvuti ekraan on 15,6 tolline, on ka selle korpus võrreldes moodsate ultrabookidega pigem suur. Tänu sellele saab aga kasutada täisasetusega ehk eraldi numbriklahvidega klaviatuuri, mille klahvid on mõnusalt suurte omavaheliste vahedega ning pehme ja vaikse käiguga. Tulenevalt hinnaklassist puudub neil küll taustavalgustus, kuid olemas on siiski pritsmekindlus. Ehk väiksem kogus klaviatuurile sattunud vedelikku arvutit veel rivist välja ei löö.

Puuteplaat on moodsale ajale kohaselt üsna suur ning toetab mitme sõrmega tehtavaid toiminguid. Seega kahe sõrmega saab üles-alla kerida, zoom-ida jms. Küll aga pole klaviatuuril traditsiooniliste Lenovo äriklassi sülearvutitele kohast näpuhiirt ehk punast tähtede vahel asuvat „nupukest“. See ilmub sinna alates E- seeriast.

 

Liidesed

Võiks eeldada, et tänu suurele korpusele leiab masinalt ka ohtralt liideseid, kuid päris nii see kahjuks pole. Olgugi, et ruumi ju on, puuduvad näiteks ID-kaardi lugeja ja DVD seade. Taas eeldatavasi hinna madalal hoidmise tõttu. Samas aga on olemas USB 3.0 ja 2.0 pesad ning välise ekraaniga ühendamiseks HDMI ühendus. Lisaks veel mälukaardi lugeja ja traditsiooniline võrgukaabli ühenduspesa. Suurema puudusena aga ei leia korpuselt ühtegi USB-C tüüpi liidest. Kuna puudu on ka eraldi dokkimispesa, siis dokki selle arvutiga kasutada ei saa. Taas viide tagasihoidlikule mobiilsusele.

 

Ekraan

Lenovo V15 ekraan on 15,6 tolli suurune, ehk paigutub sülearvutite mõistes suuremasse otsa. Tehniliselt on kasutusel TN tüüpi paneel. Selle resolutsioon on Full HD ehk 1920 x 1080 pikslit. Heledus on igapäevaseks kasutuseks igati piisav 227 nitti ja peegeldusi aitab vältida matt viimistlus. Parem võiks aga olla vaatenurk. Küljelt vaadatuna kipuvad värvidesse ilmuma moonutused juba üsna väikese nurga alt. Kaane saab avada 180 kraadi ulatuses, ehk vajadusel täies mahus lauaga tasa pöörata. Kui välja arvata alumine osa, on pigem õhukesed ka ekraani ümbritsevad servad. Selle hinged või siis õigemini üks pikk hing on suhteliselt raske ja konkreetse käiguga. Seega ei loperda ekraan arvutit liigutades edasi-tagasi, kuid samas ei saa seda näiteks ka vaid ühe käega avada.

 

Tehnika

Kuigi viimasel ajal on turule ilmunud ka mitmeid AMD protsessoritega arvuteid, leiame V15 „kapoti “ alt vana hea Intel i5-e. Täpsemalt küll uue 1035 tähistusega ehk kümnendasse põlvkonda kuuluva. Seda on omakorda toetamas 8GB 2666MHz DDR4 põhimälu ja 256 GB SSD ketas. Kokkuvõttes on see igati asjalik kooslus ja üheskoos tagavad nad selle, et arvuti on igapäevast tööd tees piisavalt kiire ja tegelikult ka küllaltki vaikne. Veidi hakkab aga suurema koormuse korral häirima pikapeale üsna soojaks muutuv korpus. Ehk ventilaator on küll vaikne ja väga valjult ei sahise, kuid selle tulemusena kipub soojus sellevõrra rohkem kogunema ja soojenema isegi klaviatuur. Tehnika poole pealt võiks miinuspoolele märkida veel sõrmejäljelugeja puudumise.

 

Aku ja kaal

Kaalu poolest kuulub arvuti juba eelpool mainutid 1,8 kiloga sülearvutite maailmas raskemasse kategooriasse. See tähendab, et kätte võttes on masinat tunda ja koos laadijaga kotti pannes selle kotiga väga kaugele minna ei taha. Samas aga polegi selle seadme eesmärk olla kerge ja mobiilne kaaslane, seega otseselt miinuseks seda siin seada ei saa. Ka aku ei kesta poolt ööpäeva, kuid peab vastu siiski peaaegu terve tööpäeva. Mõistliku koormuse juures jätkub sellest nimelt ca seitsmeks tunniks. Eelpool põgusalt mainitud laadija on paraku Lenovo V seeriale omaselt ümmarguse otsaga, ehk kasutada ei saa universaalset USB-C varianti ja kusagile koos arvutiga minnes tuleb olemasolev igal juhul kaasa võtta.

 

Kokkuvõtteks

V15 olemust kokku võttes võib öelda, et tegemist on soodsa sülearvutiga, mis sobib igapäevaseks  kasutamiseks. Seda ei ole kõige mugavam kaasas kanda ning selle välimus ei ole kõige glamuursem, kuid samas võimsust jätkub ning masin on mõnusalt vaikne. Kuigi Windows Pro tarkvara annab mõningaid ärikasutajale olulisi lisavõimalusi, sobib Lenovo tegelikult ka koduseks kasutamiseks.

Puuduste lahtrisse saab märkida ekraani kehva vaatenurga ning sõrmejäljelugeja ja USB-C pesade puudumise, plusspoolele aga soodsa hinna ja piisava tehnilise võimekuse.