Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Homme, 23. aprillil kell 10.30–17 toimub Kultuurikatlas HITSA tehnoloogiapäev. Üritusel näeb Eestis loodud uudseid lahendusi kosmosetehnoloogiast kuni allveearheoloogiani, autoriteks nii õpilasfirmad, start-up’id kui ka tehnoloogiavaldkonna tipud.

Samas toimub HITSA õpilastööde konkursi “Maailmariik Eesti” finaalüritus, kus mitusada noort üle Eesti esitlevad oma digiloovtöid. Ligi kolmsada finalisti esitlevad digivahenditega tehtud konkursitöid ning välja selgitatakse võitjad kaheksas eri kategoorias ja viies vanuserühmas. Noorimad finalistid on lasteaialapsed ning vanimad kutsekoolide õpilased.

Konkursile esitati 3D-tehnoloogiaga loodud töid, animatsioone, videofilme, arvutimänge, mobiiliäppe, õppematerjale, heliloomingut ja tikkimistöid.

“Tehnoloogiapäev toob kokku nii Eesti tehnoloogiavaldkonna liidrid kui ka lapsed, kes digivaldkonnas oma esimesi samme teevad. Kindlasti on see lisaks põnevale ajaviitmisele ka hea õppimise, ideede ja motivatsiooni kogumise koht,” ütles HITSA juhatuse esimees Erki Urva Digitargale.

DJI drooni neljas väljalase on nutikas ja võimas.
DJI drooni neljas väljalase on nutikas ja võimas.

Samuti saab ise droone lennutada ning kätt proovida lennusimulaatoris.

“Soovime üritusega näidata, et digiteemad on tänapäeval kõikides tegevusvaldkondades ning julgustada noori selle maailmaga tutvuma,” ütles HITSA juhatuse liige Ene Koitla. “Lapsed tahavad ikka kõike käega katsuda või ise järele proovida. Seepärast valisimegi tehnoloogiapäevale formaadi, mis võimaldab lastel ise aktiivselt osaleda.”

Üritusel on kohal üle 30 Eesti ettevõtte ja organisatsiooni, kes demonstreerivad põnevaid tehnoloogilisi lahendusi, mida kõike kohapeal ise järele proovida saab. Näiteks saab luua hologrammi, proovida tagurpidi maailma prille ja kokutamismasinat, panna end proovile Rakett 69 katsetes, vaadata, kuidas DJ arvutis muusika sünnib, kuulda, millised ametid meid tulevikus ootavad ja kuidas ajuskänneriga mõtte jõul asju juhtida jpm.

Tasuta kogupereüritust juhib Jüri Muttika, kontserdi annab Karl-Erik Taukar.

ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leidis üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi