Euroopa päeva raames olid laupäeval, 7. mail avatud uksed või õigemini lausa väravad ka Rootsi saatkonnas, mille hoovis toimub palju digitaalselt põnevat. Mis seal täpsemalt tehti, uudistas Digitark tunniajases otsesaates kohapeal.

Lühikokkuvõte

Vaata saate lühikokkuvõtet:

Rootsi saatkond avab homsel Euroopa päeval oma sisehoovi kõigile huvilistele, et koostöös Telia ja Ericssoniga tutvustada erinevaid tulevikutehnoloogiaid ning pakkuda meelelahutust kogu perele.

Tutvu tuleviku tehnoloogiatega

Laupäeval, 7. mail tähistatakse Tallinnas taas Euroopa päeva, mille raames keskendub Rootsi saatkond sel korral digitaalse arengu teemale.

Päev on sisustatud saatkonna juures erinevate tegevustega ning koos Telia ja Ericssoniga näidatakse, kuidas hakkab tuleviku mobiilitehnoloogia meie igapäevaelu mõjutama.

Kuna Tallinn ja Stockholm on kaks esimest linna, kus Ericsson ja Telia soovivad juba 2018. aastal 5G mobiilitehnoloogiat tutvustada, saab laupäeval 5G pakutavate võimalustega tutvust teha.

Huvilised saavad tutvuda virtuaalreaalsuse prillidega ja rännata nende abil ringi digimaailmas, nautides 360-kraadiseid vaateid tuntud Rootsi asukohtadest nagu Lundi katedraal ja Malmö. Samuti saab lasta end digitaalsete Rootsi maastike taustal pildistada.

Elu aastal 2025

Ericssoni poolt pannakse üles puutetundlik ekraan, mille temaatika on samuti selgelt tulevikku suunatud ning kannab pealkirja “Elu aastal 2025”. Kell 13 sõidab saatkonna sisehoovi aga Starship Technologiesi valmistatud transpordirobot.

Tulevikuteemade kõrval saab meenutada ka ajalugu: nimelt avati 25 aastat tagasi Eestis esimene mobiilivõrk. Selle tähistamiseks pani Telia kokku väikese näituse, kus saab tutvuda nii viimase veerandsajandi mobiiltelefonide kui ka olulisemate sündmustega kohalikul mobiilsideturul.

Saatkond viib läbi ka auhinnamängu, kus osalejate vahel lähevad loosi Tallinki kruiis, nutikell Telialt ja mitmed teised vahvad auhinnad. Lisaks pakutakse külalistele suupisteid, jagatakse õhupalle ning lastele on avatud meisterdamisnurgake.

Rootsi saatkonna sisehoov aadressil Pikk tn 28 on kõigile huvilistele avatud laupäeval kell 11–15.

ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leidis üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid