Allikas: Shutterstock.com

Seikluslik ja tegus suvi on alanud ning lapsed ja noored nautimas suvega saabunud vabadust. Liigutakse rohkem ringi nii üksi kui ka koos pere, sõprade ja tuttavatega. Võetakse ette põnevaid ja aktiivseid tegevusi, mida ehk kooli ajal ei jõua või ei saa teha.

Ühe hea abilisena saab enda nutiseadmega “kaasa võtta” ka lasteabitelefoni äpi – tasuta nutitelefonist või tahvelarvutist alla laaditava äpi, kust saab vajadusel helistada lasteabitelefonile 116 111 või Chatis kirjutada online-vestlusena või saata e-kirja aadressile info@lasteabi.ee. Seda täiesti tasuta ning ööpäev ringi. Pöörduda saab nii eesti kui vene keeles ning kõigist Eesti piirkondadest.

Oodatud on kõik pöördumised, mis on seotud lastega, lapsi puudutavate teemadega või kui on vaja teatada abivajavast lapsest. Pöördujateks võivad olla nii lapsed ise kui ka täiskasvanud – lapsevanemad, sugulased, spetsialistid, naabrid, sõbrad, tuttavad. Aga ka kõik teised, kellel on vaja laste teemadel nõuannet. Pöördujale antakse nõu, jagatakse informatsiooni ning vajadusel edastatakse saadud info vajalikele spetsialistidele. Vastavad kogenud nõustajad, kes esmalt selgitavad välja pöördumise põhjuse ning jagavad nõu ja juhiseid, kuidas olukorras toimida. Soovi korral saab pöörduja jääda anonüümseks. Juhul kui pöördumisest selgub, et lapse heaolu ja turvalisus on ohus, on lasteabitelefon kohustatud info edastama vastavatele spetsialistidele. Selleks tehakse koostööd politsei, sotsiaalkindlustusameti lastekaitseüksuse ja piirkonna lastekaitsetöötajaga.

 

Kuidas lasteabi äppi kasutada?

 

Laadi endale nutiseadmest alla tasuta lasteabi äpp. Apple’ile leiad äpi siit ja Androidile siit.

Kui soovid suhelda lasteabi nõustajaga, siis vali äpist märk pealkirjaga “Küsi abi”, kust leiad kolm erinevat võimalust.

  • Chat – saad kirjutada online-vestlusena lasteabitelefoni nõustajaga, kuid vajalik on internetiühendus. Vestluse alustamiseks pead trükkima aknasse enda nime või hüüdnime, vajutama OK ja peale seda saad juba jagada oma muret lasteabi nõustajaga. Lihtne!
  • Helista – vajutades telefonitoruga ikoonile, saad telefoni teel ühendust lasteabitelefoni numbriga 116 111. Helistamine on tasuta! Mobiiltelefonilt saab helistada ka siis, kui kõneaeg on otsas.
  • E-post – saad saata e-kirja aadressile info@lasteabi.ee, näiteks enda Gmaili kontolt. Lasteabi e-posti aadress on väljal automaatselt eeltäidetud.

Lisaks suhtlemisvõimalustele saab äpist lugeda infot lasteabitelefoni 116 111 teenuse kohta, soovitusi lastele ja vanematele erinevatel teemadel, mis võivad olla abiks mitmesugustes situatsioonides, ning vaadata ennetusvideoid lastega seotud teemadel.

 

Head kasutamist!

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.

Kommentaarid