Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Pulmi saab planeerida erinevalt: mõned ostavad kogu teenuse sisse, mõned teevad algusest lõpuni kõik ise. Kindlasti oleneb kõik pulmapeo suurusest, soovidest ja võimalustest. Kuid kuskilt peab alustama ja siis sa istudki arvuti ees veebilehitsejas lahti google.com. Kui oled guugeldamises vähegi tublim, siis mida spetsiifilisemaks otsingu suudad ajada, seda parem, sest lihtsalt guugeldada “How to plan a wedding” võib tuju veidi ära viia. Õnneks on tänapäeval internetiavarustesse loodud erinevaid abimehi, mis aitavad ilma suurema digiteadlikkuseta pruudil asju kontrolli all hoida. Eeldusel muidugi, et pruudile meeldivad digilahendused…

 

Tavapärased kahtlusalused – Instagram, Pinterest, Google

 

Kui sul ei ole kõik detailid pulmaga seoses veel paigas, siis inspiratsiooni saab mitmetest keskkondadest. Instagramis on teemaviiteid (#), mida nüüd saab ka jälgida ning lemmikuks lisada, seega kirjelda vaid otsingusõna ja terve maailma pildid jõuavad su pildivoogu. Pinterest on ehk klassikalisem keskkond, kust inspiratsiooni koguda. Seal on mugavam teha teemakohased kaustad ning otsing on tehtud väga kasutajasõbralikuks. Kuigi seal on palju ägedaid mõtteid ja ka DYI nippe, siis ühel hetkel tuleb säilitada kaine mõistus ja tõdeda, et kõiki asju teha ei ole lihtsalt mõistlik ning valida välja 2–3 lemmikut. Kindlasti on abiks ka Google’i otsing ning sealt leiadki kõige kiiremini enamiku kohalike pakkujate kontaktid ja nende portfooliod / tehtud tööd jm.

 

Paber vs digitaalne kutse 

 

Mulle väga meeldivad mugavad online-lahendused. Seega tegin väikese turu-uuringu ja otsustasin kasutada kutsete, RSVP-de ja muu info jagamiseks platvormi nimega Joy (https://withjoy.com/). Selle kaudu on lihtne saata välja kutseid, hoida värskena infot pulma toimumisega seotud detailide kohta ning mis kõige toredam – nende äpi kaudu saavad pulmalised pilte üles laadida. Pilte saab muidugi ka alternatiivsete kanalite kaudu hiljem jagada, kuid seal on need kohe kõik üleval ja kõigile (st peo külalistele) kättesaadavad. Suhtlesin protsessi käigus Joy klienditeenindusega, et täpsustada paari nüanssi ning tõdesin, et vastused olid väga asjalikud ja saabusid kiiresti. Keskkonna kasutamine on tasuta. Alternatiivina kaalusin AppyCouple’i platvormi, kuid mul ei olnud nii keeruline pidu, et oleksin vajanud nii paljusid lisateenuseid, nagu nemad pakkusid.

Digitaalsed asjad on toredad, kuid hindan kõrgelt ka paberkutseid. Kuna meie peo planeerimine sai alguse vaid paar kuud enne sündmust, ei olnud mul liialt aega hakata paberkutseid ise välja mõtlema ja pakkujaid otsima – kindlasti leiab tegijaid väga kiiresti. Mina otsisin taas internetist. Valisin teenusepakkujaks Minted Weddingsi (https://www.minted.com/wedding) platvormi, kust leidsin endale meelepärase disaini ning sain need kenasti Eestisse tellida. Olen tõesti rahul: tellisin minimalistliku stiili ja paari kuldse triibuga disaini ning olin mures, kas see foil print ikka tuleb kena välja – tuli ja oli väga kvaliteetne. Neilt saab tellida ka mitmeid teisi asju, kuid ehk nende jaoks loeb tegija juba ka lähemalt.

 

Oluliste asjade jagamine

 

Pulmapidu plaanides on hea hoida ühes kohas nii eelarveid, päevakava, olulisi kontakte kui ka kõike muud, mis eeldab ligipääsu ka sellisel hetkel, kui sa ei pruugi arvuti taga olla. Mina kasutasin selleks kõige klassikalisemat Google Spreadsheeti lahendust, luues sinna erinevaid teemalehti ning jagades neid siis vajalike inimestega. Mobiilist on samuti mugav seda täiendada või vaadata.

Jagamine sotsiaalmeedias on tänapäeval samuti teema. Seda, kas pruutpaar seda soosib või mitte, on hea enne pidu teada anda, sest siis ei teki imelikke olukordi, kuid keegi on pildi enne keeldu üles laadinud. Kui aga jagamine pruutpaarile sobib, on tore panna oma pulmapäevale teemaviide (hashtag), sest siis ei pea sa hiljem kõiki oma sõpru läbi käima, vaid saad otsida selle teemaviite kaudu ja siis täitub su uudisvoog juba teie toredate piltidega. Enne oma teemaviite mahahõikamist vaata igaks juhuks, kas seda teemaviidet on juba kasutatud.

 

Loo autor: Kristi Saaremets

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi