Kuulujuttude lõpp: uus iPhone 12 on välja kuulutatud!

#apple #iPhone
3 min lugemine

Apple tutvustas uusi iPhone 12 mudeleid koos OLED ekraani ja 5G-ga.

 

Aasta lõpp on see aeg, kui erinevad tootjad toovad välja uued telefonid ja nii ka Apple, seekord järjekorranumbriga 12. Põhimudelil on eelkäijate iPhone 11 ja XR-ga sama suur 6,1-tolline ekraan. iPhone 12, mille poole enamik oma käe sirutavad, on liikunud LCD ekraanilt OLEDile. Tõenäoliselt on telefonil alumiiniumist nö lapikud küljed, mis teeb väljanägemise sarnaseks iPad Pro-le ja iPad Airile (ja võib mõjuda nostalgiliselt neile, kes mäletavad iPhone 4 ikoonilist disaini aastate tagant).

 

 

Erinevalt iPhone 4 aegadest on Apple`i telefonid läinud värvilisemaks – valida on musta, valge, sinise, punase ja rohelise vahel. Hind hakkab olema ilmselt alates 900-eurost ning eeltellimine algab 16. oktoobrist. Mälumahtude osas on valik 64GB, 128GB ja 256GB vahel. Kui lapikud ääred välja jätta, siis on uus iPhone ikkagi kõige rohkem eelmise iPhone 11 sarnane. Endiselt on ekraani ülaosas nn kulm, mis peidab FACE ID tehnoloogiat. Mustad ääred ekraani ümber on vähenenud veelgi – üks OLED ekraani võimalustest. Tagaküljelt leiab kaks kaamerat, mis on mahutatud matt-klaasi alla.

iPhone 12 ekraan on kaetud “keraamilise kihiga”, mis peaks kukkumise korral aitama telefonil terveks jääda. Ka veekindlus on paranenud. Protsessoriks on uus A14 Bionic, mis jällegi peaks olema kiirem ja efektiivsem, koguni kuni 50 protsenti võrreldes Androidi juhtivate protsessoritega.

iPhone 12 tähistab Apple`i esimest katset liikuda 5G tehnoloogia peale. Ettevõtte sõnul on uued mudelid disainitud olema valmis kiiremaks internetiks, seejuures säästes akut. Telefon peaks suutma eelistada 4G seal, kus sellest piisab ning 5G võtta kasutusele ainult vajadusel.

Kaameratest on olemas 12-megapiksliline põhikaamera, mis on senistest kõige kiirem ja 12 MP lainurk. Firma sõnul on hämaras pildistamise kvaliteet teinud sammu edasi. Esikaameraga peaks saama samuti teha pimedas paremaid pilte.

 

Võimalus on kasutusele võtta mugavam juhtmevaba laadimine kasutades “MagSafe” süsteemi sisse-ehitatud magnetitega, mis tagab korraliku kontakti teiste MagSafe lisaseadmetega, kirjutab The Verge. Ümbrised, laadijad ja teised lisaseadmed klammerduvad iPhone 12 külge tänu magnetile.

Viimase kuu aja jooksul kuulujutud laadijate kohta osutusid tõeks – enam ei leia telefoni karbist seina adapterit ega kõrvaklappe. Kaasa tuleb vaid USB-C kaabel, mis läheb üle “Lightninguks”. See on samm keskkonnasõbralikuma tootmise poole. Küll aga pole seetõttu langenud telefonide hinnad.

Väiksemate telefonide fännidele tuleb 6,1-tollise telefoni kõrval välja ka 5,4-tolline, kuid sama heade tehniliste näitajatega “iPhone mini” ning nagu tavaks saanud, siis kaks suuremat, võimsamat ja kallimat mudelit -iPhone 12 Pro ja Pro Max. Viimane neist on seni suurim iPhone oma 6,7-tollise ekraaniga. Kui iPhone mini saab olema veidi odavam, kui iPhone 12 põhimudel, siis Pro ja Pro Maxi hinnad hakkavad olema üle tuhande euro

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.