Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Google töötab endiselt oma virtuaalreaalsuse peakomplekti kallal, mis peaks konkurentsi pakkuma kõigile tippklassi virtuaalreaalsusprillidele.

Siiani pole Google virtuaalreaalsuse komplektist eriti midagi kuulda olnud, samas väidavad mitmed allikad, et tulemas võib olla põnev hübriid – virtuaalreaalsus pluss augmenteeritud reaalsus.

Väidetavalt pole uutel Google’i virtuaalreaalsusprillidel toimimiseks vaja telefoni ega arvutit ja seade sisaldab kaamerat, et suhestuda pärismaailmaga ning pakkuda lisaks virtuaalsele reaalsusele ka augmenteeritud (ingl augmented) ehk siis “rikastatud” reaalsust.

Selline lahendus eristaks selgelt Google’i virtuaalreaalsuse peakomplekti teistest turul olevatest seadmetest.

Virtuaalreaalsuses mängides on kasutaja täielikult pärismaailmast ära lõigatud ning ei näe seda, mis tal päriselt ette jääb ja viib kasutaja täiesti teise keskkonda. Augmenteeritud reaalsus seevastu pakub võimalust näha füüsilisi takistusi oma teel ning pakub seejuures ka teistsugust keskkonda.

Mõlemaid ühendades võib saada väga põneva lahenduse tajuda ümbritsevat täiesti uut moodi.

Praegu pole teada, millal see seade turule võiks jõuda ja kui kaugel on arendus tegelikult.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi