Kust saab internetis tasuta audioraamatuid alla laadida?


mikrofon.jpgVastukaaluks üha massiivsemaid mõõtmeid võtvale audioraamatu kaubandusele on mitmedki kataloogid ning inimesed nende taga võtnud omale ülesandeks levitada kirjasõna ja anda panus audioraamatute populariseerimisele selle eest ise hoopiski tasu saamata. Alljärgnevalt tutvustangi neist kuute levinumat.

LibriVox – tuhanded sajandite vanused raamatud
LibriVox on reklaamita mittetulunduslik projekt, mille audioraamatud on üldkasutatavad ja kataloogist allalaetavad ilma tasuta. Projekt põhineb tuhandetel vabatahtlikel üle kogu maailma, kes salvestavad kodustes tingimustes raamatuid, mille autoriõigused on aegunud ehk need on raamatud, mis on avaldatud enne 1923. aastat.

librivox.JPG

Raamat võib olla salvestatud ükskõik millises keeles, seda ei ole ette määratud. Vabatahtlikuks saamisel ei eeldata mingeid kogemusi. Vaja on vaid arvutit ja salvestusvahendeid. Eestikeelset materjali kataloogist veel leida pole, küll aga on olemas paari tuhande inglisekeelse audioraamatu kõrval ka läti rahvuseepos „L

Kirjutan enamasti raamatumaailmast, aga ka lihtsalt e-maailmas teabe talletamist või edastamist puudutavatel teemadel. Olgu selleks siis audio- või e-raamatud, lugerid või raamatusõprade suhtluskeskkonnad, veebiloengud või koduraamatukogu ülesehitamine jms.

Kommentaarid