Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

wifiruuter.jpgInternetiavarustest võib leida üsna mitmeid lehekülgi selle kohta, kus asuvad WiFI-levialad. Leidub isegi ülemaailmseid andmebaase. Toon ära mõned viited headele WiFI-levialasid tutvustavatele lehtedele.

WiFi.ee
Kodumaine kõige ammendavam infobaas tasuda WiFi-levialadest. Selgesti on eristatud tasuta (rohelise pealkirjaga) ja tasulised leviajald (punased). Välja saab võtta tasuta levialad eraldi maakondade ja Tallinna puhul ka linnaosade kaupa. Foorumist (praktikum) leiab küsimusi sind huvitavatele WiFI-ga seotud küsimustele. Lehe paremas tulbas on ka lingid mõningatele välismaistele lehtedele, mis WiFI-levialade infot koondab.

Wifinder
wifi-wifinder-koht.JPGLehekülg, mis koondab levialade infot riikide kaupa. USA puhul on toodud info osariikide kaupa. Kokku on lehel registreeritud üle 38000 leviala. Kohe avalehel saab sind huvitava linna sisestada otsingusse, misjärel kuvatakse tulemused otsitud koha raadiuses.

Valides välja riigi, mille levialasid otsid, saad tulemusi filtreerida kasutatava tehnoloogia, asukoha liigi (kohvik, konverentsiruum jne) ja teenusepakkuja kaupa.

Kui võtad lahti konkreetse leviala, näeb infot võrgu asukoha, pakkuja, nime kohta. Samuti on kirjas, kas tegemist on tasuta/tasulise levialaga. Samuti saab sel leheküljel ka levialale antud hinnanguid jälgida.

Jiwire
jiwire-location.JPGLeht hõlmab üle maailma üle 240 tuhande WiFi-leviala. Otsing avalehel toimub asukoha põhiselt. Tulemustes kuvatakse asukoha nime, aadressi, tehnoloogiat ja hinnangut võrgule. Lisaks on kirjas, kas tegemist on tasulise või tasuta levialaga.

Väga hea on see, et iga leviala juures on ka võimalik vaadata asukohta kaardilt. Lehe jalusesse liikudes näeb menüüs mitmeid võimalusi: TOP 10 WiFi riigid ja asukohaliigid, allalaetavad WiFi-leviala otsijad jne.

WiFi freespot
Blogi, mis koondab infot just tasuta WiFi-võrkude kohta üle maailma.

Siit lehel leiad veel infot internetikataloogide kohta, mis koondavat infot WiFI-levialade kohta. Tõsi, mitmed lehed on küllaltki USA-kesksed. Kui Sina tead mõnda head lehte, kust WiFi-levialade koht ainfot saab, lisa linke siia postituse kommentaaridesse.

ehk Võrgustuja, Digitarga looja ja toimetaja usub ja teab, et digitehnoloogiad aitavad meie igapäevatoiminguid lihtsamaks muuta, samas aitab digitehnoloogia täita aeg-ajalt tekkivaid ajalisi (ja mõnikord ka vaimseid) tühimikke meelelahutusliku või asjaliku sisuga. «Digitehnoloogia abil vahendatud kommunikatsioon ei asenda õnneks kunagi päris silmast-silma suhtlust inimestega, kes on olulised,» rõhutab ta. E-posti peab Võrgustuja meeletu tööalase ja ka eraelulise suhtluse kiirendajaks ja hõlbustajaks, et kõik ikka tehtud saaks. «Nutitelefon annab aga vabaduse liikuda ja olla samas olulistel hetkedel kättesaadav,» sõnab ta ja lisab, et eriti oluline on nutifon kriisisituatsioonide või kitsaskohtade operatiivsel lahendamisel. «Ma isegi ei julge ette kujutada seda ajakulu, mis mul oleks ametialases suhtluses, kui peaksin kõiki allkirju kuskil teenindustes andmas käima või paberpostiga saatma,» kiidab ta digiallkirjastamist. «Tean, et veel kümmekond aastat tagasi oli see reeglina nii, kuid see on üks kõige suuremaid mugavusi, mida ühe riigi kodanikule on võimalik anda.» Oma digitarklust jagab ta lihtsalt põhjusel: et inimestel oleks kõigist vidinatest, mida nad endaga kaasas kannavad või kodus hoiavad, ka praktilist kasu ja et see nende elukvaliteeti parandaks.

Kommentaarid