Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Kuidas viia oma arvuti Windows 8 operatsioonisüsteemile?


Digitargas on põhjalikult varem kirjutatud sellest, mis on uus Windows 8 ja kuidas seda kasutada. Täna selgitan, millised on võimalused Windows 8-le üle minekuks? Uus Windows töötab hästi nii uutes kui ka mõne aasta vanustes arvutites (süsteeminõuded). Negatiivse poole pealt on ette heidetud, et kogu Windows 8 kasutamise kogemus on varasemast liiga erinev.

Mõne otsusega on nii, et mida varem otsustada seda parem. Windows 8-le üleminekuga on lood samad. Kui sa uudsust ei pelga ja soovid uut operatsioonisüsteemi kasutama hakata juba lähipäevil, siis saad Windows 8 Pro praegu väga mõistliku hinnaga.

Milline Windows 8 versiooni osta?

Otsuse tegemiseks on eestikeelne võrdlus leitav Microsofti leheltEri versioonide suhtes tasub olla tähelepanelik just uut seadet soetades. Tihti sisaldub soodsa arvuti ostuhinnas vaid tavaline Windows 8, mitte Windows 8 Pro. Allpool kirjeldatud sooduspakkumistes kehtib soodushind just Windows 8 Pro versioonile, mis on hetkel saadaolevatest kõige täiuslikum.

Windows 8 RT on osadel süle- ja tahvelarvutitel paigaldatud eelinstalleerituna ning seda praegu uuendades juurde osta ei saa (on lihtsalt Microsofti võrdlustabelis olemas).

windows-8-pilt.jpg

Testi oma arvutit enne uue Windowsi ostmist

Enne uuenduse ostmist kontrolli, kas uus operatsioonisüsteem sobib sinu arvutile! Microsoft pakub tasuta allalaadimiseks tarvara, mis kontrollib sinu arvuti ja Windows 8 kokku sobimist.

Järgneval pildild on Windows 8 täiendusabimehe aruanne minu Windows Vistaga sülearvutile:

advisor.jpg

Windows 8 täiendusabimehe saad alla laadida siit. Peale ühilduvusaruande valmimist saad vajadusel jätkata ostu sooritamist Windows 8 paigaldamisega.

Hiljuti ostetud arvutitele uuendus soodsam kuni 2013. aasta veebruarini

Kui oled ostnud hiljuti uue arvuti, kus sees oli mõni Windows 7 versioonidest, siis on sul õigus uuendada Windows 8 Pro 14.99 EUR eest! Selleks tuleb sul minna uuenduse veebilehele ning oma soov registreerida.

Pakkumine kehtib erakliendile, kes on ostnud arvuti vahemikus 2. juuni 2012 – 31. jaanuar 2013. Windows 8 versiooniuuenduse registreerimise ja tellimise viimane kuupäev on 28. veebruar 2013. Nii soodne hind kehtib elektroonilisele versiooniuuendusele. Selle pakkumise täpsemad reeglid on välja toodud programmiteabe lehel.

19eur-pakkumise-registreerimine.jpg

Uuendused Windows XP ja Vista kasutajatele

Kui sinu arvutis on Windows XP või Windows Vista, siis saad soovi korral soodusperioodil (26. oktoobrist 2012 kuni 31. jaanuarini 2013) Windows 8 Pro versiooniuuenduse 29.99 EUR eest. Vajaliku paigaldustarkvara saad alla laadida WIndowsi veebilehelt.

Windows 8 Pro installimiseks peab sinu arvutis olema Windows XP hoolduspaketiga SP3, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 Consumer Preview või Windows 8 Release Preview. Täpsemad Windows 8 uuendamise reeglid on kirjas siin.

pro-pakkumine-advisoris.jpg

Uuendus on olemas ka DVD-l. Kui läbi interneti uuendamine tundub keeruline või on liiga aeganõudev, siis saad Windows 8 uuenduse ingliskeelse DVD-versiooni osta nt Elioni e-poest ning Elioni ja EMT esindustes hinnaga 59.- EUR.

Pakkumised kehtivad arvutitele, kus oli enne Windows olemas
Mõlemad pakkumised kehtivad just vanemate kehtivate litsentsidega Windows versioonide uuendamiseks ja neid ei saa kasutada arvutis, kus varasemalt puudub Windows operatsioonisüsteemi tarkvara. Ostu elektrooniliseks sooritamiseks võib minna vaja krediitkaarti.

Enne uue operatsioonisüsteemi paigaldamist veendu, et kõige tähtsamatest dokumentidest oleks tehtud varukoopia. Kuidas varukoopiat teha saad meelde tuletada Digitarga varasemaid artikleid lugedes 🙂

Kasulikku infot:

• Microsoft Windows 8 eestikeelne leht
• Windows 8 võrdlus
• Kuidas kasutada Windows 8-t
• Artiklid Digitargas andmete varundamisest – https://www.digitark.ee/?p=1086ja https://www.digitark.ee/?p=1087

ehk Välk usub, et kui ta oleks digitaalne, siis oleks ta nende sõnade kirjutamise ajaga juba arvatavasti paar tiiru mööda informatsiooni kiirteed ümber Maa kihutanud. «Vaadaksin digimaailmast meie käegakatsutavat analoogasjade maailma ja otsiksin neid siduskohti, kuidas võtta mõlemast maailmast maksimumi,» seletab ta ja julgustab: «Avades ukse digimaailma, lood uusi võimalusi.» Avatavate digivõimaluste uste taga peituvat kasulikkust võib hea vaistu korral tajuda mehe sõnul koheselt, kuid selle mõistmiseks võib kuluda ka aastaid. «Nii või teisiti, ajaga tasub kaasas käia. Ja mis võiks olla selleks parem, kui jagada kogetud uusi kogemusi Digitarga lugejatega.» Tema tutvumine digiajastuiga ei alanud üldsegi lihtsalt, kuid oli asjade igati loogiline käik, usub ta ise tagasi vaadates. «Aasta siis oli 2000, kui läbi loetud Windowsi kasutusjuhendi nurka viskasin. Juba peatselt ostsin poest hinnaliste kroonide eest tol ajal interneti ühenduse loomiseks vajalikke Atlase kaarte. See interneti kasutamise aeg oli ju loetud. Teinekord sai internetti ühenduva modemi karjeid padjaga summutatud, sest õhtusel ajal oli maja vaikne. Seda, et aeglane internetiühendus katkes, tuli ühe õhtu jooksul ikka vahest rohkem kui üks korda ette. Püsiühendused tulid hiljem – ka praegu meie mõistes «aeglane» internet on tolle aja kiirustega võrreldes ilmselt kümneid kordi parem.» Hea meelega kirjutab ta neist asjadest, millest digimaailmas meile igapäevaselt kasu on. «Nii leian uutest asjadest kirjutades pea alati midagi uut ja põnevat, mida ka mul endal tulevikus hea teada on.»

Kommentaarid