Kuidas vanast nutitelefonist valvekaamera teha?

#kaamera #nutikodu #taaskasutus
2 min lugemine

Telefonid arenevad tänapäeval sedavõrd kiiresti, et varem või hiljem tekib majapidamisse nutitelefon või -tahvel, mille edasimüümine ei vääri vaeva, samas aga puudub sellel igasugune funktsioon. Samas ei pruugi tublisti tööd rabanud nutitelefon jääda sahtlisse tolmu koguma või lastele mängida. Sellest saab väga väikese vaevaga teha igati korraliku turvakaamera.

 

Sissejuhatuseks tuleb vanasse telefoni tõmmata rakendus Presence, mis on täiesti tasuta saadaval nii Androidi kui ka iOS-i jaoks. Seejärel tuleb see installida ka telefoni, mis igapäevaselt kasutuses on. Tegelikult võivad selle rakenduse enda telefoni installida kasvõi kõik perekonnaliikmed, kes kaamera üle kontrolli soovivad. Seadmete häälestamine nõuab kerget inglise keele oskust, kuid rakendus on tervikuna piisavalt intuitiivne ja midagi keerulist seal pole.

Rakendus muudab telefoni või tahvli täisfunktsionaalseks turvakaameraks, mis näiteks reageerib liikumisele oma nö valvepiirkonnas ning annab sellest kasutajale sõnumiga teada. Juhul, kui ruumides on pime, siis saab eemalt sisse lülitada telefoni taskulambivalguse. Telefoni saab panna ka toimuvat salvestama, kuid salvestusruumi pole kuigi palju, kõigest 50 Mb. Kui on vajadus suurema salvestusmahu järele, siis saab sedagi aga umbes 5 eurose kuutasuga Pro-paketiga. Pro-pakett võimaldab lisaks 5 Gb salvesturuumile veel muidki finesse nagu liikumisanduri peenhäälestus ja muu. Kokkuvõttes saab Presence-rakenduse ja vana telefoni abil endale teha ise suhteliselt lihtsalt ja soodsalt koduse turvasüsteemi, sest rakendusse võib lisada ja oma telefoniga niimoodi ühendada ka erinevaid nutisensoreid ja -lüliteid, valgusteid jms

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."