Telia pakub juba mõnda aega võimalust viia oma vana nutitelefon või tahvelarvuti esindusse, lasta see ära hinnata ning valida selle asemel endale uus seade soodsamalt. Seejuures ei pea sa olema Telia klient. See samm on ühtviisi kasulik nii sulle, kui soovid uut seadet osta, kui ka keskkonnale, sest enamik seadmeid ja selle osi läheb taaskasutusse. Loe enne seadme esindusse viimist läbi meie soovitused, kuidas nutitelefon või tahvel esindusse viimiseks ette valmistada.

Vaata artikli juures olevat videot ja saad teada, mis sinu vanast seadmest täpselt edasi saab ning kuidas see keskkonnale kasulik on.

Miks ikkagi vana nutiseade esindusse viia?

Isiklik kasu vana nutiseadme tagasiviimisest on soodustus uuelt tootelt. Telia esinduses hinnatakse kiiresti su vana seade ära ning selle võrra saad uue ostu soodsamalt. Seejuures ei pea uus ost olema tingimata nutiseade, vaid võib olla ka hoopis mingi muu kaup Telia e-poe või esinduse valikust (näiteks lisavarustus).

Vanad nutiseadmed ei lähe prügiks. Plastikust korpused lähevad näiteks ümbertöötlemisele. Foto: Digitark.ee video ekraanitõmmis
Vanad nutiseadmed ei lähe prügiks. Plastist korpused lähevad näiteks ümbertöötlemisele. Foto: Digitark.ee video ekraanitõmmis

Aitad säästa loodust. Sahtli põhjas vedeledes on su vana telefon peaaegu kasutu prügi. Kui viid selle esindusse, läheb korras telefon uuele ringile kasutusse, katkine aga varuosadeks või ümbertöötlusse (plast, akud, väärismetall).

Vaata siit, kui palju sinu vana nutiseade väärt on

5 soovitust, mida teha enne nutiseadme esindusse viimist

  1. Vaheta vana kasutu seade uue vastu. Foto: Telia.ee
    Vaheta vana kasutu seade uue vastu. Foto: Telia.ee

    Vaata oma seade üle ja veendu, kas see käivitub või mitte ning milline see välja näeb. Mida paremini seadme olukorda tunned, seda lihtsam on hindamine.

  2. Lae oma nutiseadet, et esinduses oleks võimalik see sisse lülitada ja IMEI kood tuvastada.
  3. Kui su endine lemmikseade on pikalt riiulil või sahtlis tolmu kogunud, tasub ta enne esindusse viimist ära puhastada.
  4. Vaata üle seadme sisu: kui seal on veel midagi sinu jaoks olulist, salvesta see endale, sest pärast esindusse viimist kustutatakse kõik seadmes olnud andmed.
  5. Meenuta, kas sellele nutiseadmele on sul veel kehtiv järelmaksuleping või mitte. Kui jah, arvesta sellega, et järelmaksuleping tuleb ennetähtaegselt lõpetada ning lepingust tulenevad kohustused täita.
ehk Võrgustuja, Digitarga looja ja toimetaja usub ja teab, et digitehnoloogiad aitavad meie igapäevatoiminguid lihtsamaks muuta, samas aitab digitehnoloogia täita aeg-ajalt tekkivaid ajalisi (ja mõnikord ka vaimseid) tühimikke meelelahutusliku või asjaliku sisuga. «Digitehnoloogia abil vahendatud kommunikatsioon ei asenda õnneks kunagi päris silmast-silma suhtlust inimestega, kes on olulised,» rõhutab ta. E-posti peab Võrgustuja meeletu tööalase ja ka eraelulise suhtluse kiirendajaks ja hõlbustajaks, et kõik ikka tehtud saaks. «Nutitelefon annab aga vabaduse liikuda ja olla samas olulistel hetkedel kättesaadav,» sõnab ta ja lisab, et eriti oluline on nutifon kriisisituatsioonide või kitsaskohtade operatiivsel lahendamisel. «Ma isegi ei julge ette kujutada seda ajakulu, mis mul oleks ametialases suhtluses, kui peaksin kõiki allkirju kuskil teenindustes andmas käima või paberpostiga saatma,» kiidab ta digiallkirjastamist. «Tean, et veel kümmekond aastat tagasi oli see reeglina nii, kuid see on üks kõige suuremaid mugavusi, mida ühe riigi kodanikule on võimalik anda.» Oma digitarklust jagab ta lihtsalt põhjusel: et inimestel oleks kõigist vidinatest, mida nad endaga kaasas kannavad või kodus hoiavad, ka praktilist kasu ja et see nende elukvaliteeti parandaks.

Kommentaarid