Kogu maailmas ülipopulaarne Youtube’i veebikeskkond ei ole enam ammu pelgalt videote jagamise koht. Seal kuvatakse reklaame, sinna riputatakse erinevaid õppevideoid, entusiastid on sinna loonud oma fännidele kanaleid ning väga palju kasutatakse Youtube’i ka muusika kuulamiseks.

 

Youtube nutitelefonis

 

Lisaks eelnevale tarbitakse üha enam Youtube’is olevat sisu ka mobiiltelefoni vahendusel. Näiteks jooksma minnes või muud trenni tehes on ju mõnus klapid kõrva pista ja muusikat kuulata. Paraku aga kimbutab telefonides olevat Youtube’i äppi üks häda. Nimelt peatab see oma töö samal hetkel, kui ekraan välja lülitada. See tähendab, et telefoni taskusse pannes lõpeb ka muusika mängimine, sest ekraani ju taskus avatuks jätta ei saa. Vastasel juhul toimetaks see seal omatahtsi edasi ja muusikapala lõpeks varem või hiljem seetõttu niikuinii. Mõneti on see ka loogiline, sest rakendus on ju mõeldud videote esitamiseks ja väljalülitatud ekraaniga pole mõtet video taasesitamist jätkata. Õnneks aga on olemas lahendusi, kuidas sellest omapärast mööda saada ning muusika kuulamist jätkata.

 

Kasuta veebilehitsejat

 

Kuigi enamik meist kasutab Youtube’i telefonis vastava rakenduse abil, tasub meelde tuletada, et seda saab teha ka internetibrauseriga. Selleks tuleb mõni veebilehitseja, näiteks Chrome või Firefox oma telefoni alla laadida ja installeerida või üles leida ning käivitada.

 

 

Seejärel peaks aadressiribale sisestama aadressi youtube.com. Vahel sellest piisabki, kuid enamasti tuleb siiski teha veel üks liigutus. Nimelt peab rakendusele ütlema, et näidataks lehekülje niinimetatud töölaua- ehk arvutiversiooni. Selleks peab avama ülal valikute osa ning tegema linnukese vastavasse kasti.

 

 

Kui see tehtud, võib video käivitada ja ekraani sulgeda. Video jääb tööle. Firefoxi puhul kuvatakse isegi lukustusekraanile mõningaid valikuid, nagu näiteks pausi nupp. Ja kõik – nii lihtne see ongi.

 

 

 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.

Kommentaarid