Ka kõige uuemad, kallimad ja võimsamad nutitelefonid on praegusel ajal veel kahjuks üsna kesiste akudega. Seni kuni akutehnoloogia ootab oma järgmist suurt läbimurret, pakuvad akupangad ajutist leevendust meie pidevalt tühjenevate telefonide tarbeks.

Mida jälgida

Akupanga peamine omadus on tema mahutavus. Mahutavust mõõdetakse milliamper-tundides (mAh). Mida suurem on akupanga mahutavus, seda suuremaid akusid on see võimeline laadima. Kui sul on telefon, mille akumahutavus on 1500 mAh, siis teoorias saaksid sama suure mahutavusega akupangaga oma telefoni täis laadida ühe korra. Reaalselt on ka akupangaga laadimisel teatud kaod ning tõenäoliselt ei laadiks selline akupank akut 100%  täis. Lisaks mahutavusele tuleks akupanka valides jälgida ka voolutugevust. Kui akupanga voolutugevus on liiga väike, siis suuremaid seadmeid nagu tahvelarvutid see laadima ei hakka. Paljudel akupankadel on erinevate seadmete laadimiseks ka erineva voolutugevusega pesad. Turvaline valik on akupank, mille voolutugevus on vähemalt 2,1 A.

Kasutajate laadimisvajadusi arvesse võttes on akupankasid valmistatud väga erineva mahutavusega ning enamjaolt on nad võimelised laadima peaaegu kõiki seadmeid. Ostetud akupanka tuleks hoida ka võimalikult tavapärastes ilmastikuoludes ehk vältida tuleks pikaajalist külmas või kuumas hoidmist. Akupanga jätmine päikese kätte võib seda jäädavalt kahjustada, lisaks võib akupank kuumas plahvatada.

Kindlasti ei ole mõtet osta kasutatud akupanka, kuna iga laadimiskord lühendab akupanga eluiga.

Kaasaskantavus võiks samuti olla üks võtmeargumente, kui otsid akupanka. Lihtne reegel on, et mida suurema mahutavusega on akupank, seda suurem on ta ka füüsiliselt. Seega, kui otsid akupanka, et matkates oma seadmeid laadida, pead leidma tasakaalu mahutavuse ja akupanga füüsilise suuruse vahel.

Soovitused

Romoss Sailing 4 10 400 mAh

sailing_4-zoom

Suure mahutavusega akupank, millega saab ühe korraga täis laadida nii tahvelarvuti kui ka telefoni. Sisseehitatud LED võimaldab selle kasutamist taskulambina. Akupank oskab ise vastavalt laaditavale seadmele valida õige väljundvoolu.

Hind 39 €

Samsung 6000 mAh

Akupank Samsung Galaxy Note 4le must külgvaatest

Sisseehitatud laadimiskaabliga akupank, mida kasutades ei pea kartma, et kaabel koju jääb. Akupangal on ka indikaator, mis näitab seadme laadituse taset.

Hind 69 €

Sony 2800 mAh

Sony 2800mAh akupank eestvaade lilla

Stiilne ja kompaktne akupank, mis mahub taskusse ning aitab vajadusel hädast välja. Korpus on valmistatud kriimustuskindlast materjalist, et tagada seadme kaunis väljanägemine pikemaks ajaks.

Hind 24,90 €

Enne akupanga ostmist tasub oma telefoni karbilt kontrollida, kui suure mahutavusega on sinu telefoni aku. Kui tahad, et sinu akupank laadiks lisaks telefonile ära ka tahvelarvuti, siis kontrolli üle ka tahvli aku mahutavus ning liida need kaks, et saada vajaminev akupanga mahutavus. Seejärel vaata üle väljundvoolutugevus või vali akupank, mis suudab selle ise vastavalt telefonile paika panna (nagu Romoss Sailing 4). Akupankasid valides viska pilk ka siia.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid