Kuidas vaadata Youtube’i vähem ja ilma reklaamita?

#ajajuhtimine #Rakendused #YouTube

Ilmselt oleme me kõik selles olukorras olnud. Läheme pahaaimamatult Youtube’i ühte konkreetset videot vaatama ja enne kui arugi saame, oleme selle videoportaali rüpes veetnud mitu tundi. Sest Youtube’i autoplay-režiim pakub oma põhjatutest varamutest üha uusi maiuspalasid.

 

Olukorras, kus meil on käes rohkesti vaba aega, on see isegi tore. Enamasti aga neelab Youtube niimoodi aja, mida meil olnuks hädasti tarvis millegi hoopis vajalikuma tegemiseks. Well, selle vastu on nüüd olemas rohi. Täpsemalt siis veebileht, mida kutsutakse lihtsalt Tube’iks. Tube’ist leiad üles kõik videod, mis on Youtube’i üles laaditud, aga selle vahega, et need ei hakka sul automaatselt üksteise järel tööle, vaid järgmise video käivitamiseks peab sellele päris konkreetselt klõpsama. Täpsemalt, kõigepealt peab klõpsama otsingutulemuste seas sobival klipil ja seejärel uuesti videol, kui see täisekraanil veebisirvijas avaneb. Esmapilgul võib ju tunduda, et kahest klikist äkki ei piisa, et end juutuubi võludest lahti rebida. Tegelikult aga annab su südametunnistus iga kliki juures sulle signaali, et kas on ikka vaja järgmist klippi vaadata või peaks selle asemel äkki hoopis midagi asjalikku tegema. Uskuge mind, see töötab.

 

Reklaamivaba Youtube

 

Neile aga, kes tahaksid vaadata Youtube’ist videoklippe ilma tüütute reklaamideta, on mul hea uudis. Vähemalt neile, kes on harjunud Youtube’i kasutama Android-seadmetest. Selle jaoks on loodud spetsiaalne rakendus Newpipe. Newpipe laseb vaadata Youtube’i videoklippe ilma Google Play teenuseid kasutamata, mis tähendab, et Google ei saagi teada, mida sa oma seadmes vaatad. Lisaks saab selle rakenduse abil ka juutuubi videoklippe oma nutiseadmesse alla laadida.

Kui sa nüüd aga suundud Google Play rakendustepoodi, siis asjata, sest Newpipe’i sealt ei leia. Newpipe’i jaoks pead oma nutiseadmesse esmalt installeerima F-Droidi, mis on põhimõtteliselt alternatiivne rakendustepood. Seal on Newpipe kenasti saadaval. Enne aga, kui hakkad seda alla laadima, astu läbi oma telefoni või tahvli turvasätetest ja aktiveeri seal võimalus “Install from unknown sources”. Pärast installimist võid selle võimaluse taas välja lülitada, et vältida võimalikke hilisemaid ootamatusi.

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid