Tehes paberfotodest digitaalsed koopiad, jäävad need kestma alatiseks.

 

Vanades fotodes on midagi erilist: jäädvustused aastakümnete tagant, kus on peal sugulased, kes on tundmatuseni muutunud, lastest on saanud täiskasvanud, täiskasvanutest omakorda vanurid… Fotodele jääb ka omaaegne riietumisstiil, soengumood, teistsugune linnapilt ja talud, mida enam ei pruugi olemas olla. Tavaliselt on fotoalbumid olulised, need võetakse kaasa uude elukohta ja vaadatakse aeg-ajalt nostalgilise pilguga.

Fotodega kaasneb pidev oht, et midagi rikub asendamatud ja unikaalsed mälestused igaveseks.

Selleks, et fotoalbumile kukkunud morsikann ei hävitaks väärtuslikku perekonnaalbumit, on olemas äpid, millega teha traditsioonilistest fotodest digikoopiad.

Nutitelefon pole sobilik mitte ainult heade fotode tegemiseks, vaid sellega saab skannida ja salvestada ka vanu. Kuigi paberfotodest telefoniga lihtsalt omakorda klõpsu tegemine võib tunduda piisav, ei jää tulemus nii kõige parem. Pildistades pilti, jääb fotole pahatihti peale peegeldus ja paigast nihkunud proportsioonid.

 

Google PhotoScan on kiire ja lihtne rakendus

 

PhotoScanil on üks hea äpi oluline tunnus: see teeb ainult ühte asja, nimelt skannib fotosid. Selle kasutamise õpib kiirelt ära!

 

Allikas: Google. Google PhotoScan teeb ühte asja ja hästi.

 

Lisaks õpetab see fotot positsioneerima kaadrisse täpselt õige nurga alla. Tänu neljale valgele punktile saab kaadri enne pildistamist paika sättida. Äpp teeb viis ülesvõtet ja liidab need kokku, tänu millele saab paika õige perspektiivi ja lahti peegeldusest.

Ühe foto skannimine võtab umbes 25 sekundit, millest 15 läheb kaamera paika seadmisele ja 10 sekundit protsessimiseks.

PhotoScan on saadaval nii Androidile kui ka iOS-le.

 

Photo Scanner Plus on samuti hea skaneerimisäpp

 

Äpp teeb pildi kolme sekundi jooksul ja seejärel asub automaatselt pilti töötlema, saades aru, kus on originaalfoto servad, lõigates välja taustal oleva laua, sättides pildi õige nurga alla ning arvestades nurka, mille alt foto tehti.

 

Allikas: Photo Scanner Plus. Digitaliseeri korraga terveid albumi lehekülgi.

 

Suurest albumist fotode skannimine ükshaaval on tüütu. Photo Scanner Plus ei lase fotosid mitte ainult mitme kaupa skannida, vaid lausa albumi lehekülgede kaupa. Veel saab mustvalgetele fotodele värvi tagasi anda ning seeläbi möödunud aegade mälestused taas värviliseks muuta. Need värvid pole muidugi täielikult täpsed, kuid siiski piisavalt, et möödunud ajastu ilmekalt välja tuua.

Skaneeritud piltide juurde saab lisada ka olulised detailid, mis on tihti kritseldatud foto tagaküljele.

Photo Scanner Plus äpp on vaid iOS-le ja selle leiad siit.

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid