Kuidas teha telefoniga screenshotte ehk salvestada ekraanipilti

#Android #ekraanitõmmis #iOS #screenshot

Ekraani- või kuvatõmmised, pigem tuntud ingliskeelse sõnana screenshotid on mugavad ja tihti vajalikud. Nende abil saab salvestada ekraanil toimuvat, näiteks mõnda errorit, et seda kellelegi edasi saata või salvestada näiteks kellegi chatti või Facebooki postitust, enne kui see kaob lõputusse sotsiaalmeedia varasalve või hoopis kustutatakse.

 

 

Screenshoti tegemine Androidil

 

Oletades, et telefonis on Android 9 või uuem, siis on ekraanitõmmise tegemiseks vähemalt kaks viisi. Android on erinevate tootjate seadmetes üsna erinev ja sellest tulenevalt võivad erinevad olla ka sama ülesande tegemiseks antud käsud.

 

  • Vajuta ja hoia all POWER nuppu. Avaneb uus aken ikoonidega, kust saab valida telefoni välja lülitamise, restardi, hädaabi numbri valimise või screenshoti tegemise vahel.
  • Või teine variant: hoia all power-nuppu ja vajuta volüümi vähendamise nuppu sama-aegselt.

 

Mõlemal viisil tehtud tõmmis ilmub korraks vähendatud suurusega ja seejärel kaob. Selle järgi saab aru, et foto tehti ja see on salvestatud. Tekib uus menüüriba, kust saab valida, kas tehtud screenshot kustutada, seda jagada või siis muuta. Menüüriba kaob mõne sekundi möödudes ise ära, kuid selle leiab märguannete hulgast avades rippmenüü, kirjutab The Verge.

Osad Androidi telefonid (teatud Samsungi ja Huawei mudelid) lubavad teha nn pikki screenshotte, lastes skrollida ja salvestada kogu lehekülg.

Kui sa soovid näha kõiki tehtud screenshotte, siis ava fotoalbum, mille pealkiri on “Screenshots”.

 

Screenshoti tegemine iPhone’l

 

Kasutades iPhone’i on screenshoti tegemine väga lihtne.

 

  • Vajuta sama-aegselt küljenuppu ja volüümi lisamise nuppu. (Kui sul on iPhone, millel on kodunupp, siis vajuta külje- ja kodunuppu.)
  • Tehtud pildist tekib väike versioon ekraani alla vasakusse nurka.
  • Vajutades pildi peale , suureneb see üle ekraani. Ühtlasi saab pildi formaati muuta ja näiteks selle peale joonistada või nooli lisada.
  • Olles pildi valmis saanud, vajuta “Done”. Pildi saab salvestada fotode või failide sekka või kustutada.
ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid