Muidugi, see ei saa olla päris, mõtlesin, kui suvelõpu õhtul tuli telefoniekraanile Google’i kalendri märguanne. “Sa oled võitnud iPhoneX Apple’lt.” Kuidas nad selle mu kalendrisse said? Kas mu Google’i konto on lahti häkitud? Kaheastmeline parool läbi näritud? Või siiski võitsin iPhone’i?

 

 

 

Ei võitnud. See on juba aastaid ringi liikunud spämmimise skeem, kus saadetakse kutse üritusele, mille nutikas “sekretär” ekslikult kalendrisse lisab. Kui see töötab nii nagu peab, siis jõuavad olulised kutsed ja kohtumised meilidest automaatselt kalendrisse, ilma et neid ise peaks lisama. Asja paha külg on see, et kellel iganes õnnestub oma prügi-event kalendrisse teele saata, siis see automaatselt sinna ka lisandub, vaatamata sellele, et kasutaja pole kunagi nõusolekut (accept) andnud. Vähe sellest, isegi peale kutse tagasilükkamist jäävad need “üritused” endiselt arvutis ja telefonis kalendrisse nähtavaks, tekitades päris kohtumiste ja meeldetuletuste vahel segadust.

 

Kõik see on võimalik kalendri vaikeseadete tõttu, mida õnneks saab üsna lihtsalt muuta, misjärel automaatselt lisanduvad petuskeemid enam kalendrisse ei saa:

 

 1. Ava Google’i kalender arvutis, sest esimesena muuta tulev seade pole mobiiliversioonis kättesaadav;
 2. Vajuta hammasratta-kujulisele seadete ikoonile;
 3. Mine “Event Settings” alamenüüsse;
 4. Leia valik “Automatically add invitations” ja ava rippmenüü;
 5. Vali “No, only show invitations to which I’ve responded.” See hoiab ära olukorra, kus ürituste kutsed, mida sa pole aktsepteerinud või keeldunud, ilmuvad kalendrisse;
 6. Järgmisena vali vasakust menüüst “View Options”;
 7. Veendu, et “Show declined events” ees olev kastike on tühi. See eemaldab kalendrist üritused, millest oled loobunud (declined);
 8. Viimasena vaata “Events from Gmail” sektsiooni ja võta linnuke “Automatically add events from Gmail to my calendar” eest.

 

Peale nende muudatuste tegemist arvutis, tuleks igaks juhuks vaadata üle ka seaded mobiilis.

 

 1. Ava Google Calendar äpp;
 2. Vajuta kolmele kriipsule ehk hamburgeri ikoonile, et avada külgmenüü;
 3. Liigu alla ja ava “Settings”;
 4. Vajuta “General”;
 5. Muuda “Show declined events” mitte-aktiivseks.

 

Need spämm-kutsed tulevad tihti läbi e-kirjade, seega on abiks, kui postkastis märkida kiri spämmpostiks. Vastava nupu leiab hüüumärgi-ikooni järgi.

 

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid