Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Kuidas seadistada telepulk telepildi vaatamiseks arvutist?


telepulk3.pngMõni nädal tagasi kirjutasin postituse “Kuidas vaadata Eesti telekanaleid arvutist?“. nagu seal selgitasin, on igaühel meist võimalik oma arvuti tarvis soetada telepulk, mis võimaldab saada arvutisse tasuta 7 Eesti telekanali pilt. Seekordses postituses selgitan täpsemalt, kuidas seda telepulga abil täpselt teha.

Fujitsu-Siemens on loonud USB-pessa ühendatava telepulga. Telepulk tuleb ühendada oma arvutiga, pulk seadistada, leia antennile ideaalne koht ning võid oma arvuti ekraanilt telekanaleid vaadata.

Telepulga seadistamine
1) Ühenda antenni kaabel USB-pulgaga ning vii antenn akna lähedale. Veelgi parem, kui saad antenni paigutada välja aknaplekile. Sellisel juhul toimib aknaplekk antennile vastukaaluna ning tagab parema signaali vastuvõtu.
2) Kui antenni kaabel jääb lühikeseks, soovitan kasutada USB pikenduskaablit. Ära pikenda antennikaablit, kuna selles on signaali sumbuvus suurem!
pulk6.jpg3) Aseta pakendis olev plaat arvutisse ja vali Install FSCTV.
4) Järgmises aknas nõustu kasutustingimustega ning liigu Next nupuga edasi.
Järgmine valik: Install Complete või Custom – vali Complete ja Next nupuga edasi.

5) Kulub paar minutit ning arvutisse installeeritakse nii teleri vaatamise riistvara kui ka tarkvara.
6) Kui install on lõppenud, ühenda USB-pulk arvutiga.
7) Arvuti operatsioonisüsteem avastab uue seadme, leiab koheselt draiverid ning tunnistab seadme omaks.
8) Leia desktopilt FSCTV nimeline ikoon või sama programm All Programs listist.

pulk7.jpg9) Esiteks peame määrama seadme ja riigi:
Seadmeks FSC Slim Mobile USB ja riigiks Norway! Nimekirjas on olemas küll Eesti, aga tema all hetkel õiged parameetrid puuduvad.
10) Vali Scan programs ning tuuner leiab üles kõik 7 tasuta Eesti telekanalit – ETV, ETV2, Kanal2, TV3, TV6, Kanal11 ning KalevSport ning 2 Levira testikanalid – test ja Bebe HD. Viimane neist on Lausa HD resolutsiooniga.

Kuidas telepulga pulti kasutada?
Esmalt sisesta pulti muidugi patareid. NB! Jälgi polaarsust! Kasutamiseks suuna pult USB-pulga poole ning vajuta soovitud nupule.

FSCVT programmi tööle lülitamiseks/väljalülitamiseks vajuta nupule pulk2.JPG.
Kanalite vahetuseks kasuta üles-alla noolenuppe. Loomulikult saab kanalit valid ka numbrinuppudest.
Helitugevuse reguleerimiseks kasuta vasakule-paremale noolenuppe.
Mute lülitab heli välja, Audio nupust saab valida erinevat heli – töötab Melody Zen kanalil ainult.

Full Sceen nupp puldi keskel lubab vaadata telepilti üleekraani režiimil.
Snapshot võimaldab ekraanil olevat pilti salvestada fotona.
pulk1.JPG– need nupud toimivad salvestatud saadete vaatamisel.

NB! Kõik nupud on dubleeritud ka arvuti ekraanil oleval FSCTV Panel aknas.

Ekraanilt näed elektroonilist saatekava
Elektrooniline saatekava (EPG) võimaldab valida telekanali, kuupäeva ning kellaaja, et programm automaatselt alustaks saate näitamist või salvestamist. Sul on võimalik kuupäevaliselt ning kellaajaliselt saadete järgi moodustada ka oma lemmikkava (umbes samamoodi, nagu paberil olevale telekavale jooni alla tõmmata!).

Kuidas saateid salvestada?
pulk5.jpgSalvestatud saated salvestuvad algseadetes MPEG4 formaadis. Kui on soov neid saateid hiljem vaadata mobiilis, siis vali H.263 formaat ning kui iPod-s või iPhones vaadata, siis iPod formaat.

Hetkel ekraanil nähtava saate salvestamiseks kasuta ekraani allosas või puldil olevat nuppu pulk4.JPG.
Teretulemast digitaalsesse telemaailma! Telepulga saab soetada siit või saada kingitusena kui liitud enne aprilli lõppu Kodulahendusega!

ehk Digilemb teab omast elust, et mehed jäävad ikka lasteks, aga ajapikku muutuvad nende «mänguasjad» targemaks ja kallimaks. «Ja et olla päris sooneutraalne, siis olen tähele pannud, et sellised muutused on omased ka naistele,» selgitab ta ja tutvustab õhinaga oma «mänguasju», milleks on nutifon, peegelkaamera ja Mobiil-ID. Kauges digimaailma alguses, kus Juku PC oli kõva sõna ning dial-up ühenduste igapäevase kasutamiseni oli veel kümmekond aastat minna, nägi Digilemb juba digitulevikku. «Olen pea kogu elu tegelenud õpetamisega-koolitamisega ning seetõttu on välja kujunenud üks lihtne moto – puust ja punaseks,» muigab ta. «Muutvad tehnoloogiad, tulevad üha uuemad ja uuemad ning veelgi targemad seadmed, kuid kasutaja on tihti jäetud vaid suurte arvude ning tugeva turunduse meelevalda,» peab ta oluliseks kaitsta digitarklust jagades just nõrgemaid tehnotormlemises. «Koos digimaailma arenguga peame harima ka kasutajat targemaks, et neist muutustest täie raha eest rõõmu tunda.»

Kommentaarid