Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Allikas: Shutterstock

Kuidas Samsung Galaxy Note 8 süttimiskindlaks tegi?


Kui Galaxy S-seeria on olnud Samsungi lipulaevaks, siis Note on omakorda olnud Galaxy tipuks. Kahjuks aga põhjustas just Note’i seitsmes mudel eelmisel aastal Samsungile katastroofi, millest vaid vähesed telefonitegijad välja oleks tulnud. Arvukalt ootamatuid isesüttimisi tekitas olukorra, kus Samsung terve tooteseeria tagasi kutsus – hoolimata paljude fännide protestist. Olukord oli nii hull, et Samsung mõtles isegi kogu tooteseeria lõpetamisele. Õnneks aga asi nii kaugele ei läinud ja Samsung tutvustas äsja oma uut Note 8 nuhvlit, mille turvalisusele on ekstra tähelepanu pööratud.

 

Kuidas uus mudel turule jõuab?

Uue mudeli turvalisuse tagamiseks ehitas Samsung testimiseks neli uut hoonet, kuhu paigutas 700 inseneri ning palkas kolm sõltumatut testimisfirmat. Viimased veetsid seal neli kuud, testides rohkem kui 200 000 telefoni ja veel eraldi 30 000 akut. Testimise käigus töötas Samsung akude kontrollimiseks välja 8-punktilise protsessi. Kui valmis akupartiis üks aku ei läbi sellest kasvõi ühte punkti, siis läheb ümbertegemisele terve partii! Kokku läheb iga kuu hävitamisele kuni 3% akude kogutoodangust.

 

Samsungi 8-punktilise akukontrolli osad on:

  • visuaalne vaatlus – iga aku eraldi peab vastama hoolikalt läbitöötatud standarditele;
  • röntgenitest – vaadatakse aku sisemusse, et vältida vigu ja ebakorrapärasusi;
  • laadimis-/tühjendamistestid – akud laetakse korduvalt kuni 100%-ni ja seejärel tühjendatakse taas;
  • vastupidavustest – akusid laetakse üle, torgitakse naeltega ning kuumutatakse äärmuslike temperatuurideni;
  • lahtivõtmistest – akud võetakse algosadeks, kontrollimaks nende kvaliteeti, komponentide isolatsiooni ja ühenduste tugevust;
  • kiirendatud kasutustest – testides simuleeritakse kiirendatud korras erinevaid toote kasutusstsenaariume;
  • pingetest – kontrollitakse pingemuutusi nii aku kui ka terve telefoni tootmisprotsessi vältel, algusest kuni lõpuni;
  • TVOC test – TVOC (Total Volatile Organic Compound) ehk lenduvate osakeste test kontrollib, et akust ei toimuks vähimatki leket.

Samsung Galaxy Note 8 omanikud oma telefonide süttimise pärast muretsema enam ei pea. Keskmiselt võib ebakvaliteetseks osutuda üks aku kümnest miljonist. See on kümme korda ebatõenäolisem kui saada tabatud välgust või 1000 korda ebatõenäolisem autoavariis hukkumisest. Suure tõenäosusega on Note 8 ilmselt kõige turvalisem telefon turul. Hetkel.

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi