Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Väga tõenäoliselt pole ma ainus, kellel on tulnud ette olukordi, kus on vaja salvestada telefoninumber samal ajal, kui telefonikõne käib ning pastakat ja ajaleheserva pole käepärast. Võttis mitu korda feilimist, enne kui sain aru, et kõne ajal numbri lihtsalt telefoni toksimine on väga ajutine nähtus, kestes vaid kuni kõne lõpuni.

 

Mäletan neid piinlike tagasihelistamisi viis sekundit peale eelmise kõne lõppu: “vabandust, kas te saate selle numbri veelkord öelda?”

Täna õpime siis koos, kuidas salvestada kõne ajal telefoninumbreid. Muidugi võiks saata ka kontakte, kuid kõik seda ei oska. On ka neid, kes numbri asemel saadavad kuvatõmmise, mis peaks minu hinnangul olema seadusega karistatav, sest nii ei saa numbrit kohe kasutada. Lisaks pole küsitav telefoninumber alati telefonis, vaid kõne teine pool võib lugeda seda paberilt, mis välistab digijagamise.

 

Kuidas salvestada telefoninumber iPhone’s

 

Oletame siis, et parasjagu käib telefonikõne ja inimene, kellega räägid, soovib sulle öelda olulist telefoninumbrit. Läheduses pole midagi, millega ega kuhu kirjutada. Loomulik reaktsioon selles olukorras on avada telefoni keypad ja sisestada number sinna, lootes seda kasutada peale kõne lõppu.

See ongi mõtteviis, millega ma olen korduvalt alt läinud, uskudes, et sisestatud number jääb telefoni pikemaks ajaks. Millegipärast kustutab iPhone numbri kohe peale kõne lõppemist, mis ei jätagi rohkem valikuid, kui ennast natuke lolliks teha ja helistada numbri küsimiseks tagasi.

Õnneks siiski on numbri salvestamiseks teisi mooduseid.

 

Kasuta äppi Notes

 

Alati pole ilmtingimata vaja haarata paberi ja pliiatsi järele. Õunatelefoni kasutaja saab numbrid või ka muu informatsiooni üles märkida äppi nimega Notes.

 • Kõne ajal vajuta kõlari nuppu, et kuuleksid kõne ka siis, kui telefon pole kõrva juures.
 • Vajuta kodunupule (jah, see on võimalik. Ära muretse, kõne ei katke selle peale).
 • Ava Notes.
 • Sisesta telefoninumber ja vajadusel ka muu info.
 • Vajuta “Done”, et sissekanne salvestada.

 

Salvesta number ilma valjuhääldi peale minemata

 

Tuleb ette olukordi, kus kõne valjuhääldi peale panemine pole võimalik. See teeb keeruliseks ka numbri salvestamise Notes’idesse. Sellises olukorras tasub teha järgmist:

 • Liiguta telefon kõrvast eemale, see aktiveerib ekraani.
 • Vali “Contacts”
 • Vajuta + märgile ekraani paremal üleval servas.
 • Järgmisena vajuta “Add phone” ja sisesta soovitud number.
 • Lisada saab ka ees- ja perekonnanime ning töökoha.
 • Lõpetuseks vajuta “Done”.
 • Vajutades rohelisele ribale ekraani ülaosas saab tagasi aktiivse kõne juurde.

 

Kõne ajal numbri salvestamine Androidiga telefonis

 

Androidil kõne ajal numbrit kontaktidesse lisada pole võimalik. Küll aga toimib märkme-äpi kasutamine. Androidiga telefonide puhul on menüüd natuke erinevad, nii et täpset juhist pole võimalik anda. Üldjoontes käib kõik siiski sarnaselt.

Kõne ajal vajuta kodunupule ning ava meelepärane märkmete tegemise jaoks mõeldud rakendus. See võib olla automaatselt juba telefoni ostes kaasas olnud või siis Google Play Store’st tõmmatud – näiteks Google Keep. Kui info on sisestatud, siis salvesta märge ja ava kõne uuesti.

 

 

Põhimõtteliselt võib numbri kirjutada kasutades ka dial pad’i ning seejärel teha sellest enne kõne lõppu kuvatõmmis (screenshot). Hiljem saab pildi pealt numbri ümber kirjutada ning seeläbi salvestada.

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid