Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Digitargal ajateenijal on tarvis kasutada otstarbekalt enda toetust, mis riik tema pangakontole igakuiselt kannab. Kasina kapitali tõttu peab sõdur hakkama mõtlema, kuidas väljaloal säästa raha ja aega. Ajateenijatele tuleb abiks mobiilirakendus Wisemile, mis pakub kiirelt ja odavalt reisida punktist A punkti B.

Wisemile’i rakenduse keskmised sõiduhinnad

  • Tallinn-Tartu 4-6 eurot
  • Tallinn-Jõhvi 5 eurot
  • Tallinn-Pärnu 5 eurot
  • Tallinn- Viljandi 5 eurot
  • Tallinn-Paldiski 2 eurot
  • Tallinn-Tapa 3 eurot
  • Tartu-Võru 3 eurot

Eestlaste seas on levinud juba Facebooki alguse aegadest saati auto jagamine erinevate linnade vahel. Hetkel on veel toimimas Tallinn-Tartu-Tallinn grupp, kuid inimesed liiguvad vaikselt äppide suunas, sest see teeb sõidu haldamise palju lihtsamaks. Eestlaste poolt loodud rakendus WiseMile kogub populaarsust ja haldab endas juba üle 7000 kasutaja. Reaalselt aktiivseid on umbes pooled.

Isiklikult olen kasutanud auto jagamist Eestis kui ka välismaal olles, sest see muudab elu palju kergemaks. Enam ei pea mõtlema bussi kohtade täitumisele ega kellaajale, mil välja liikuda. Eelmise aasta suvel sõitsin Helsingi-Tampere vahet Facebookist grupist leitud autojuhi abil. Praeguseks hetkeks on olemas Wisemile, mida kasutab juba väga mõistlik arv inimesi.

Sõduri elu elades pole mul väga palju aega Facebooki gruppe otsimas käia, kes ikkagi sõidab Tallinna ja Võru vahet. Avan Wisemile’i ning saan kiire ja intuitiivse ülevaate autojuhtidest, kellel on sama teekond tulemas. Jäämäe tipuks ei võta Wisemile seda teenust pakkudes mitte ühtegi senti teenusepakkujana. Kõik tulu, mis autojuht teekonna jooksul teenib, läheb otse rooli keeraja taskusse. Ilma mingisuguse vahendustasuta rakendus suudab siiski tänapäeva maailmas eksisteerida.

Eestlaste loodud idufirmad soovivad autojagamise muuta populaarsemaks

Konkurendiks saanud Hopp töötab samal auto jagamise põhimõttel, kuid kasutajaid pole niivõrd palju, seega selle kasutamine pole otstarbekas. Wisemile’i disainikeel on arusaadavam ja osati pakub rohkem võimalusi sõitjatele. Rakenduses on võimalik lisada kommentaare ja kirjutada personaalseid sõnumeid teineteisega, kui peaks tulema segavad faktorid sõidu suhtes.

Kogemused Wisemile’iga

Lae Wisemile rakendus alla tasuta Digitarga äpipoest!
Lae Wisemile rakendus alla tasuta Digitarga äpipoest!

Positiivseid ja negatiivseid kogemusi erinevate rakendustega tuleb paratamatult. Igal rakendusel ja vidinal on oma plussid ja miinused. Isiklikult on Wisemile mulle väga sümpatiseerinud ja muutnud ajateenistuja elu Tallinna-Tartu-Võru vahel kohati lihtsamaks. Enam ei pea otsima t-piletist või luxekspressist bussipileteid, vaid saan sõidu planeerida ära äpi vahendusel.

Autojuht viib kliendi ukseni või siiski…

Rakenduse promo video lubab sõitu uksest ukseni, kuid päris nii roosiline see ei ole. Iga autojuht on erinev ning kõik ei pruugi alati autokoha ostnud kliendile vastu tulla. Võibolla viib juht kliendi vabaduse väljakule, kust saaksid bussiga edasi liikuda, mitte kodu ette nagu äpi arendajad lubavad. Alati peaks olema valmis üllatustele. Ühel sõbral, kes sõitis Tallinn-Tartu vahet, käis autojuht tund aega ema juures kooki söömas. Enne reisi tuleb alati veenduda autojuhi isiksuses ja turvalisuses, sest siiski jääb rooli taga olev inimene võõraks. Kahtlus juhtide suhtes säilib, kuid enamasti on Wisemile’i kontod Facebookiga ühenduses. Nagu vanasõna meile lausub, et üks eestlane tunneb teist ja Eesti on väike, siis leiate ikka vähemalt ühe ühise tuttava. Temalt saate küsida rohkem infromarsiooni autojuhi kohta, kui selleks soov tekib.

Tuleb meeles pidada, et iga kasutaja saab võimaluse vaadata, milline on teise inimese reiting ehk kuidas on tema sõite siiamaani hinnatud. Nii saab veenduda, kas selle juhiga reisimine saab turvaliseks kogemuseks või mitte.

Hääletamine kui võimalus tasuta koju jõuda

Sotsiaalvõrgustikes on gruppe, mis pakuvad Wisemile’iga samas hinnaklassis sõite erinevatesse sihtkohtadesse nagu Tallinnast Võrru jne. Kogu selle kõrval jääb alles vanadest aegadest pärit häälega liikumise võimalus. Minu tutvusringkonnas räägitakse ikka, et väga lihtsasti saab sõdur häälega koju. “Inimesed on positiivsed ja vastutulelikud, samuti ei jää vestlused kidarakeelseks,” räägivad sõdurid. Seikluse otsimiseks saab ajateenija minna häälega, kuid kindluse mõttes soovitan kasutada Wisemile’i.

Ökoloogiline jalajälg muutub kordades väiksemaks

Eestlased on pigem harjunud enda väikeses mulli sees elamisest ja liigitatakse meid kui individualiste. Kuid selle väite saab Wisemile’i populaarsust vaadates ümber lükata. Tallinna-Tartu vahel liikudes saab autojuht muuta enda ökoloogilise jalajälje väiksemaks, kui võtab peale kasvõi ühe inimese. Soov jõuda samasse kohta eestlastele valmistab pigem head meelt ja koostööks ollakse valmis lahkesti.

Vähem autosid – vähem probleeme. Tänu eestimaisele äpile jääb autosid liikluses vähemaks ja seeläbi reostub loodus pisut vähem. Inimesed soovivad võimalikult odavalt ja kiirelt jõuda läbitud vahemaa, et jätkata enda tähtsate tegevustega. Näen suurt potentsiaali isegi hommikul kell 8 tööle liikumiseks ja auto jagamisest.

Iga jagatud auto muudab Eesti looduse puhtamaks paigaks! Proovige järgi, veenduge selle lihtsuses, sest maailma muutmine algab väikestest sammudest. Antud juhul saab selleks auto jagamine.

ehk Wise Gadgets on tehnoloogiahuviline, kelle elu eesmärgiks on ühendada kõik vanaemad võrku. Pole möödunud päeva, kus tehnika-laadset vidinat pole katsunud. "2012. aastal hakkasin filmima videoid YouTube'i portaali ning praeguseks hetkeks olen vaadatud tehnikapersoon, kogudes fänne kõikjalt maailmast," selgitab ta. "Üks hea sõber on öelnud mulle kord, et ma hingan ja söön tehnoloogiat. YouTube, Facebook, fotograafia, videod ja tehnoloogia on üks väga suur osa igapäeva elust."

Kommentaarid