Kuidas oma iPhone’iga ennast paremini filmida ja pildistada?

#apple #Apple Watch #iPhone #pildistamine
2 min lugemine

Sotsiaalmeedias endale feimi saavutada ihkavad ilmselt kõik. Peale üksikute erandite. Siin pole midagi häbeneda, iha sotsiaalse aktsepteerimise järgi on üldinimlik.

 

Samas on aga ka konkurents tugev ehk siis kõik püüavad mingil moel pildile pääseda. Mõistagi on sotsiaalmeedia puhul kõige olulisem sisu, kuid ära ei tohi unustada ka materjali tehnilist kvaliteeti. Olgu siis tegu foto või videoga. Ehkki foto pole veel kuhugile kadunud, teeb tänapäeval kiiret võidukäiku video, sest liikuval pildil on staatilise foto ees mitmeid eeliseid.

iPhone’i kaamerad on alati olnud parimate telefonikaamerate seas ning viimasel ajal on iPhone’ide video isegi suuremaid kiidusõnu kuulda saanud, kui tavaline foto. Aga… see kõik käib telefoni tagakaamera kohta, endlipilte ja -videoid tehakse tavaliselt ekraanikaameraga, mille kvaliteet enam nii hea ei ole. Tagakaameraga tuleb aga filmida nö pimesi, sest telefoni ekraani pole ju näha. See muudab filmimistulemuse alati ebakindlaks, sest ei saa reaalajas kontrollida kadreeringut, kompositsiooni jms. Alati esmaklassilise tulemuse tagab väike kavalus, mis eeldab väikest abivahendit – Apple’I kella.

 

 

Kinnita kell rihma abil mugavalt telefoni külge nii, et kella ekraan jääks telefoni tagaküljele, kus asuvad telefoni põhikaamerad. Nüüd käivita telefoni kaamerarakendus ning seejärel ka kella kaamerarakendus. Voila, sinu telefoni tagaküljel on nüüd ekraan, millest sa saad jälgida seda, mida näitab kaamera objektiiv või objektiivid. Kahjuks ei saa küll kella pealt valida, kas kasutada foto või videorežiimi, vaid seda peab tegema telefoni enda ekraanilt.

Mõistagi võib ju kella puudumisel paigutada telefoni ekraani vastu peeglit, kuid see on märgatavalt ebamugavam. Samas aga märgatavalt säästlikum.

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."