Kuidas oma Gmaili vaigistada?

#Gmail
1 min lugemine

Vanasõna ütleb, et sa oled täiskasvanu, kui sa saad rohkem meile kui sõnumeid. Täiskasvanuks olemisel on kindlasti omad eelised, kuid postkasti kuhjuvad vastamata meilid võivad olla suureks frustratsiooni allikaks. Õnneks on vähemalt Gmaili kasutajate jaoks olemas mugav ja valutu lahendus.

 

Paljud laiskvorstid kasutavad igapäevaselt oma äratuskella vaigistusnuppu ’Snooze’, mis lükkab ärkamise mõne väärtusliku minuti võrra edasi. Paljud Gmaili kasutajad aga ilmselt pole veel avastanud, et umbes analoogilist võimalust pakub ka nende postkast.

Meilide vaigistamine on kasulik olukorras, kui tööülesanded hetkel üle pea kasvavad, nii et olulisele meilile pole hetkel lihtsalt aega vastata kohe, vaid alles mõne aja pärast. Meili vaigistamine ei lase tähtsal meilil kümnete omasuguste sekka ära kaduda, vaid toob selle kasutaja poolt määratud ajal uuesti tähelepanu fookusesse ehk meililisti tippu.

 

 

Google on teinud vaigistuse kasutamise äärmiselt lihtsaks. Piisab, kui teha hiirega paremklikk vajalikul meilil. Seejärel tuleb avanenud aknast valida alajaotus ’Snooze’ ning sealt omakorda valida pakutavate intervallide vahel või määrata ise konkreetne kuupäev ja kellaaeg, millal on aega antud meiliga uuesti tegeleda.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."