Kuidas oma arvutist programme efektiivselt eemaldada?


Kui arvuti on sinu täieliku kontrolli all, siis ikka tuleb ette uute programmide salvestamist ja pärast mõningast tutvust viimasega selle eemaldamist. Kuigi pealtnäha lihtne tegevust, võib see ometi su arvuti umbe ajada. Miks nii ja kuidas sellest hoiduda?

Arvuti ummistumise põhjused
InfobaasIga kord, kui sa installeerid uue programmi oma arvutisse, tuleb sellega kaasa ka palju uut informatsiooni registrisse – programmi failide, tarkvara enda väärtused ja palju muu kohta.

Kui nüüd programmi hakata eemaldama, jääb peaaegu alati (kogemus ütleb, et kuskil 70% juhtudest) tarkvara eemaldamise lõppedes paar kirjet registrisse ja ehk ka mõni kaust kõvakettale.

Ühe korra kohta ei ole mõni registrikirje küll palju ja tühi kaust kõvakettal ka ei sega, kuid kui vähemalt kord nädalas programme eemaldada, hakkab asi hapuks minema. Käsitsi ei jõuaks programmi jääke eemaldada ning see ei oleks ka mõttekas. Siinkohal tuleb appi spetsiaalne tarkvara.

Revo Unistaller
PeaakenSelle programmi põhimõte on olla põhjalikum tarkvaraeemaldaja kui seda on salvestatud programmid ise, eemaldades vajadusel kõik tarkvaraga seotud failid ja registrikirjed. Seejuures on lisaotsing väga põhjalik. Olgu mainitud, et Windows ise ei kustuta kunagi ühtegi programmi.

Mugav kasutada
Revo Unistaller’il pakub võimalust kasutada teda nn “Hunter mode’is” ehk jahirežiimis. See võib toimuda kahel viisil: ekraanile kuvatakse sihtmärgi kujutis ja seda saab lohistada ikoonidele töölaual. Avaneb menüü.

JahirežiimSealt saab peale programmi kustutamise valida ka programmi kustutamise Windows’i käivitusprogrammide nimekirjast, avada programmi kausta, või otsida lisamaterjale programmist otse Google mootori kaudu.

Teise võimalusena võib programmi kasutada nö ahjuna, ehk lohistada tuleleeki mittevajalikud programmide ikoonid. See on äärmiselt mugav ja mõneti ka teatraalne. Ikooni tulle vedamisel avaneb samasugune menüü.

Programmil olemas ka klassikaline programmide nimistuga aken, kust on võimalik kustutamisele kuuluv programm välja valida.

Põhjalikkus
Põhjalik otsing..Enne veel, kui päris kustutamiseks läheb, tuleb valida kogu protsessi põhjalikkuse aste. Valikuid on neli ning kui sa arvutimajandusega väga kursis ei ole, siis välja pakutud valik Moderate on väga hea. See eemaldab kõik üleliigse info, mis programmi eemaldamisel järgi jääb.

Kogu protsessi eelmänguks on taastepunkti loomine. See on igati tervitatav, kuna kasutatakse ju ikkagi põhjalikku failide ja registrikirjete kustutamist, mis ebaõnnestumise korral võib tuua paksu pahandust.

.. ja tulemusedVäljaotsitud failid ja registrikirjed laseb Revo Unistaller kindluse mõttes sinul kustutada. Ehkki isiklikust kogemusest võin kinnitada, et programm ei ole 99,9% juhtudest valesid faile otsingusse kaasanud. Aga see 0,1% nõuab siiski mõttega ülelugemist failide ja registrikirjete kustutamise osas. Tõsi küll, kasutan ise Advanced e edasijõudnud tasemega programmi eemaldamist.

Tarkvaras leidub ka teisi tööriistu, kuid nende kasutamine ei ole hädavajalik. Muidugi, kes soovib, saab ise järgi uurida.

Sellisel moel eemaldatud programmid ei jää sinu arvutit edaspidi koormama. Revo Unistaller on vabavara programm ja suhteliselt ainulaadne selles valdkonnas ning väärib kindlasti vähemalt proovimist.

Revo kodulehekülg ning allalaadimine

Kirjutan väga erinevatel teemadel, peamiselt programmidest (nii arvutitele kui telefonidele), tarkvaramaailma uudistest ning internetiteenustest. Kõige olulisemaks pean kirjutamisel lihtsust ja ülevaatlikkust, et teksti oleks mõnus lugeda.

Kommentaarid