Kuidas oma arvuti desktoppi elavamaks muuta?

#ekraan
2 min lugemine

Arvutiekraan on hinge peegel ja võib arvutiomaniku iseloomust ja harjumustest nii mõndagi rääkida. Suvaline tuim ja igav ekraanitapeet muudab tuimaks ja igavaks ka selle, kes seda ekraani päevade kaupa vaatab.

 

Õnneks on ekraanitapeedi vahetamine enam kui lihtne ning internet on täis erinevaid toredaid kiisu- ja kutsupilte, mida tapeedina kasutada. Tuleb lihtsalt jälgida, et pildi resolutsioon oleks piisavalt suur, sest nii jääb ka tapeet ekraanil piisavalt terav ja atraktiivne.

Hoopis teise taseme arvuti desktopile aga annab selle ekraanipildi liikuvaks (live) muutmine. Ekraanil järjekindlal ennast kordav loodusvideo (nt merelained, taevas rändavad pilved jms) toob hinge rahu, aitab taltsutada peas tormlevat mõttetormi ja lihtsalt rõõmustab silma. Video kasutamiseks ekraanitapeedina on mitmeid võimalusi, nii tasuta kui tasulisi. Meie räägime täna kahest lihtsamast tasuta versioonist.

 

Desktop Live Wallpaper on rakendus, mis on saadavalt Microsofti enda poes

Selle kasutamine on lihtsamast lihtsam. Peale installimist rakendust arvutis avades tuleb siirduda Help&Tutorial-alajaotusesse, kus on viis erinevat linki erinevate videoarhiivide juurde. Leides mõnest arhiivist sobiva video tuleb see oma arvutisse tõmmata. Seejärel avada rakenduse Home- alajaotus ning klikkida nupul ’Browse Folder’. Nüüd tuleb üles otsida ja välja valida allatõmmatud video ning seada see oma arvuti ekraanitapeediks. Need, kes tahavad tapeedina kasutada suuremat valikut videofailide formaate, peavad aga maksma 3.99 eurot tasulise versiooni eest.

Teise võimalusena võib kasutada ühte populaarsemat videomängijat VLC Player

Selle poolt pakutavad võimalused erinevad veidi eelmise rakenduse omadest. Positiivse külje pealt võib ekraani videotaustana kasutada mistahes erinevat arvutis leiduvat videofaili. Negatiivse külje pealt aga ei saa panna seda faili pidevasse kordusesse, vaid seda tuleb iga kord teha käsitsi. Seega sobib VLC Player’iga kasutamiseks pigem mõni pikemat sorti film.

Ometi on kolm asja, mida liikuva ekraanipildiga silmas pidada. Kasutades seda näiteks oma sülearvutiga, mis pole toitekaabliga ühendatud, tühjendab selline liikuv ekraanilahendus seadme akut. Teiseks võib see olla tarbetuks lisakoormuseks nõrgema protsessoriga arvutile. Kolmandaks aga võib selline liikuv ekraanipilt mõjuda halvasti kasutaja produktiivsusele, tuues oodatud kasu asemel hoopis kahju. Eriti kui ekraanile VLC Player’i abil mõni huvitavam film taustale jooksma panna.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."