Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Kuidas oma Androidile Samsung Edge’i küljepaneeli saada?

#Android #rakendus #samsung

Samsung Edge-telefonide ümarad servad on vaieldamatult edevad, kuid palju meeldivam on selle serva varjus peituv küljepaneel, mis näpuviipe peale sealt välja ’sõidab’. Sellele paneelile saab teatavasti paigutada ohtralt erinevaid otseteid, kontakte või muud kasulikku. Paraku on sellise funktsiooniga varustatud vaid Samsung Edge-seeria telefonid, mis kuuluvad Android-telefonide koorekihti.

 

Nüüd on aga võimalik sellise funktsionaalsusega varustada ka odavama otsa Androide. Edge Action rakenduse võib nüüd igaüks endale Google Play’st telefoni sikutada. Lisaks tavapärastele rakenduste ikoonidele ja kontaktidele võib sellele küljepaneelile paigutada näiteks sätete nupu või virtuaalsed nupud, mis asendavad telefoni füüsilisi nuppe. Küljepaneelile võib panna ka kalendri, kalkulaatori või täisfunktsionaalse meediapleieri – just seda, mida kasutajal igapäevaselt kõige rohkem vaja on.

Küljepaneel on eriti hea just suureekraaniliste telefonide jaoks, sest muudab need mugavalt ühe käega kasutatavaks. Rakenduse tasuta versiooniga kaasnevad kahjuks reklaamid, samuti on mõneti piiratud rakenduse funktsionaalsus. Umbes viie euro eest on aga võimalik kõigist nendest miinustest vabaneda.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi