monitors.jpgÜkskõik, kui hoolsasti oma kodu või töökohta korras hoiad, koguneb ekraanidele ikka aeg-ajalt tolmu ja muud mustust. Järgnevalt paar lühikest nõuannet, kuidas ekraanid efektiivselt puhtaks saada.

Esimene asi, mis ekraani puhastamisel tuleks meeles pidada on see, et liigset jõudu kasutada ei tohi. See võib arvutiekraani ära rikkuda.

Teiseks, ei soovita kasutada puhastamiseks klaasipesuvedelikku, sest see on mõeldud ikkagi klaaside puhastamiseks. Olen kokku puutunud juhtumitega, kus klaasipesuvedeliku kasutamine on tekitanud ekraani keskele suure tumeda laigu. Sellisel juhul on aga ekraan hiljem kasutamiskõlbmatu.

Säästlik puhastamine
Puhasta ekraani esmalt sooja veega niisutatud lapiga ning kuivata seejärel pehme lapiga. Kui kuivatamisega viivitad, jäävad ekraanile triibud, mis võivad mõnevõrra vaadet segada. Tekkinud triipudest saab lahti siis, kui puhastad niisutatud lapiga uuesti ekraani ära ja seejärel teed seda kohe ka kuiva lapiga. Soovitatav on puhastada ekraani siis, kui see on jahtunud ning pole parajasti kasutusel.

Ekraan enne puhastamist:

img_1082.jpg 

Ekraan pärast puhastamist:

img_1085.jpg

Milline puhastusvahend valida?
Üks levinumaid puhastuskomplekte on Acme Pro, mida võin oma kogemuste põhjal ka hästi toimivaks pidada. Komplektis on olemas kogu vajalik varustus ekraani puhastamiseks.

Acme Pro komplekti kuuluvad:
1) puhastuskolmnurk + alus selle hoidmiseks viisil, mis ei lase mustust ligi;
2) spetsiaalne puhastusvahend;
3) tolmupintsel ekraanilt tolmu pühkimiseks;
4) kasutusjuhend.

Nurgad ja servad puhtaks
puhatuskomplekt.jpgKomplekti suurimaks väärtuseks on puhastuskolmnurk, mis annab parema efekti võrreldes tavalise mikrofiibrist lapiga. Kolmnurgaga saad hästi ligi ka ekraani servadele ja murkadele, kuhu tavalise lapiga ei pääse.

Kui ekraani puhastamiseks eraldi komplekti soetada ei plaani, on alternatiiviks tavaline pehme lapp ning ekraanipuhastusvedelik. Sel juhul puuduvad tolmupintsel ja kolmnurk, kuid ekraani saad siiski puhtaks. Olenevalt kasutatavate tarvikute kvaliteedist võib ekraan kohati siiski veidi triibuliseks jääda.

Ekraanide puhastustarbeid saab kõige lihtsamini osta arvuti- või elektroonikapooodidest.

Laia valiku arvuti puhastamise vahendeid leiad siit! 

Eespool kirjeldatud Acme Pro komplekti saad veebi kaudu osta näiteks siit.

Autor: Rait Seppel

Digitarga keskkonda koondame nõuandeid, infot ja uudiseid ka laiast maailmast. Kasutame tuntud ja usaldusväärseid infoallikaid.

Kommentaarid