Kuidas õige meeleoluga fotot leida?

#fotod
2 min lugemine

Sul on vaja ühte kindla meeleoluga pilti. Milleks sul seda vaja on, pole hetkel tähtis. Oluline on selline pilt leida.

 

Tegelikult sul juba on üks üsna sarnase meeleolu või atmosfääri või sisuga pilt aga sul oleks vaja leida midagi paremat, midagi veelgi täpsemat või meeleolukamat. Olgu siis blogipostitusse või oma Facebooki sõnumi sisu paremaks või värvikamaks esiletoomiseks, sest üks pilt räägib teatavasti rohkem kui tuhat sõna. Üks võimalus on muidugi guugeldada, kuid seal pead sa läbi sortima sadu, kui mitte tuhandeid pilte, et leida nende seast midagi sobivat. Aega läheb palju aga tulu võib olla vähe. Google’i asemel võib aga proovida täiesti uut pildiotsingusüsteemi, mida pakub Same Energy veebileht.

Same Energy on nii algajatele kui edasijõudnud sisuloojatele tänuväärseks töövahendiks, mis aitab säästa kallihinnalist guugeldamisele kuluvat aega. Kuigi saidil on registreerimis- ja sisselogimisnupp, siis tegelikult piltide otsimiseks seda tegema ei pea. Küll aga tuleb ennast registreerida, kui tahad leitud pilte ka salvestada. Pildi otsinguks aga piisab kui sinna otsitava meeleoluga sarnane foto üles laadida ja ülejäänu eest hoolitsevad juba nutikad algoritmid. Aga see pole veel kõik! Kui pakutavast pildivalikust ikka seda päris õiget ei leia, siis piisab kui klikkida mõnel pildil, mis ehk peaaegu juba sobiks ja Same Energy pakub kohe välja uue valiku. Pildil hiire parema klahviga klikkimine suurendab pilti ning näitab ka selle asukohta internetis. Järgmise paremklikiga saab juba pildi salvestada endale sobivasse kohta. Tuletame aga siinkohas meelde, et paljude piltide kohta kehtivad autoriõigused ning nende kasutamine oma huvides saab toimuda vaid omal vastutusel.

Same Energy lehekülg on esialgu vaid beetaversioonis, seega võib selle loojatele saata oma soove ja nägemusi sellise pildiotsingu arengust ja tulevikust.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."