Kodumaine videoedastusteenus minuTV pakub kõige rikkalikumat valikut. Pilt: minuTV

Oli 1890. aasta algus ja prantslastest vennad Lumiére´id ehitasid esimese kino Euraasia mandrile. Inspiratsiooni said vennad Thomas Edisonist ja William Dicksonist, kes leiutasid esimese kineskoobi, mis oli küllaltki primitiivne filmi näitav projektor.

Esimesest kinoseansist on möödas juba üle 120 aasta ja digitaalühiskond tungib filmide kallale. Kui eelmisel sajandil tarbisid filmihuvilised Hollywoodi filme suurtelt kinoekraanidelt, siis tänapäeval on muutunud ekraanid järjest väiksemaks. Inimestele meeldib kompaktsus, kättesaadavus ja eelkõige personaalne meelelahutuse saamine.

Meelelahutuse tarbimine nutitelefonides on kasvanud viimaste aastatega rohkem kui arvutis või tahvlis. Tervelt 41 miljonit USA elanikku tarbib meelelahutust nutitelefonidest. Tarbimisharjumused muutuvad inimestel iga aasta, kuid seriaalid ja filmid jäävad endiselt maailmas samale kujule.

Eelnevalt olen kirjutanud filmiliku muusikaga raamatu lugemisest ja muusika kuulamisest, kuid filmide ja seriaalide vaatamisest pole veel juttu teinud. Seekord kirjeldan elu ajateenistuses ehk seda, kuidas saada kätte vajalik kogus meelelahutust.

Miks inimestele meeldib vaadata videoid telefonist?

Nutitelefoni kasutajad mängivad mänge ja kuulavad muusikat ja samal põhjusel vaadatakse ka filme. Kõik see toimub meelelahutuslikul eesmärgil, et leevendada igavust ja täita vaba aega. Tehnoloogiat armastajad inimesed käivad küll kinos, kuid vaatavad tihtipeale filme käeshoitavatest seadmetest.

Ajateenistuses viibides tekib vaba aega üsna palju õhtusel ajal ja sellel hetkel vaatab enamik sõdureid videoid Youtube’ist. Samas pole see ainus platvorm, kust pildiga meelelahutust leida.

minuTV rakendust on mugav kasutada ja see sisaldab rikkailikult Eesti filme, saateid ja muud kodumaist sisu. Pilt: minuTV
MinuTV rakendust on mugav kasutada ja see sisaldab rikkalikult Eesti filme, saateid ja muud kodumaist sisu. Pilt: minuTV

Kodumaine toodang – minuTV

Teenuse kasutamiseks piisab ainult nutiseadmest (telefon, tahvelarvuti) ja piisavalt kiirest internetiühendusest, mis võiks soovitavalt olla kiire 4G võrguühendus. Aeglase interneti korral jookseb film või seriaal mitmeid kordi kokku ja tekitab küllaltki ebameeldiva olukorra.

Seriaalide vaatamine muutub järjest hoogsamaks, sest sarjade riiul täieneb igapäevaselt. Praegu on seal olemas minu lemmikud – “Breaking Bad”, “Nip/Tuck” ja palju muud. MinuTVs on mugavalt valikus 20 kanalit, sealhulgas ka enamik Eesti kanaleid.

Sobiv aeg, sobiv koht ja sobiv ekraan

MinuTV sobib eelkõige neile, kes soovivad nüüdisaegset meelelahutusteenust endale sobivas kohas, ajal ja ekraanil. Populaarsete telekanalite kõrval saab mõnusasti küllaltki soodsalt nautida filme ja seriaale.

Netflix kui suur konkurent Eesti turul

Netflixis on hea valik värkseid filme ja sarju, kuid puuduvad eestikeelsed subtiitrid ja vähe on Eestis loodud sisu. Pilt: Netflix
Netflixis on hea valik värskeid filme ja sarju, kuid puuduvad eestikeelsed subtiitrid ja vähe on Eestis loodud sisu. Pilt: Netflix

Maailmakuulus videostriiminguteenus Netflix saabus Eestisse täpselt 7. jaanuaril 2016 ja pole kogunud meie e-riigis erilist tähelepanu. Netflixi keskkonnas ei olnud peaaegu üldse võimalik vaadata Eestis loodud filme, kuid see võib tulevikus muutuda. Samuti valitseb esialgu olukord, kus eestikeelsed subtiitrid filmidel ja sarjadel üldse puuduvad.

Suurkorporatsiooni tulek Eestisse oli küll väga suur otsus ja tähelepanek rahvale, kuid Netflixi osakaal jääb olematuks. 170 riiki laienemine tähendas suurt sammu Netflixi jaoks, kuid eestlaste armastus kohalike teenuste vastu jäi seekord peale.

Konkurendid Eesti turul

Praeguseks olete kuulnud ainult kahest suurest voogedastusteenusest, milleks on Netflix ja minuTV. Kas kirjutaja unustas tõesti teised filmi- ja videoteenuste pakkujad? Ei!

Konkurentidest võiksime välja tuua Vifi ja Starman TV Everywhere, kuid need ehitati üles teistsuguste teenustena. Vifi tegeleb filmilaenutusega ja Starman TV Everywhere kasutamiseks pead olema Starmani teenuste tellija. Netflixi ja minuTV saad osta eraldi teenusena juurde, et tarbida endale sobival määral meelelahutust.

Kas eelistada eestimaist või välismaist?

Saadete ja filmide vaatamist pakuvad Eestis kõik telekanalid ja Telia Eesti pakub minuTV-st järelvaatamisest suurel hulgal sarju, filme ja lastesaateid. Jäämägede tipuks saab neid kõiki nautida eestikeelsete subtiitrite või heliga. Netflixi kasutajatel võib-olla tekib utopistlik idee, et lähiajal saab juurde eestikeelsed subtiitrid või hoopiski eestikeelsed filmid. Võin kinnitada, et seda niipea ei juhtu.

Mina soovitaksin proovida minuTV teenust tasuta esimesed 31 päeva ja veenduda selle mugavuses. Pealegi on see üpris soodne. Praegu usun, et eestlased jäävad pigem kindlaks enda riigis valminud ja tehtud teenustele.

Eelistagem eelkõige kodumaist toodangut!

ehk Wise Gadgets on tehnoloogiahuviline, kelle elu eesmärgiks on ühendada kõik vanaemad võrku. Pole möödunud päeva, kus tehnika-laadset vidinat pole katsunud. "2012. aastal hakkasin filmima videoid YouTube'i portaali ning praeguseks hetkeks olen vaadatud tehnikapersoon, kogudes fänne kõikjalt maailmast," selgitab ta. "Üks hea sõber on öelnud mulle kord, et ma hingan ja söön tehnoloogiat. YouTube, Facebook, fotograafia, videod ja tehnoloogia on üks väga suur osa igapäeva elust."

Kommentaarid