Kuidas Netflixi vaatamisjärjekorda korrastada?

#netflix

Netflix teeb võidukäiku nii Eestis kui mujal maailmas. Eriti veel olukorras, kus paljud meie seast on sunnitud ka tööd kodukontoris tegema. Vähemalt on pandeemia ajal Netflixi tellimuste arv plahvatuslikult kasvanud.

 

Võimalus vaadata mõnda seriaali järjest kasvõi mitu hooaega või siis vaadata filme endale sobivate juppidena, katkestades vaatamise vastavalt vajadusele või muutunud tujule on kindlasti Netflixi üheks populaarsuse aluseks.

Ilmselt enamus Netflixi vaatajaid on aga kokku puutunud probleemiga, kus rakenduse kasutajaliidese jätkuvaatamise (Continue Watching) sektor on ummistunud erinevatest filmidest ja seriaalidest, mida on hetkeaje mõjul proovitud vaadata, kuid peale mõnda minutit sellest mõttest loobutud st film on osutunud siiski ebahuvitavaks. Sellisest pikast ja eklektilisest järjekorrast on üsna tüütu üles leida neid filme, mida tõepoolest tahaks edasi vaadata. Õnneks on Netflix sellele probleemile lõpuks lahenduse leidnud.

Jätkuvaatamise järjekorra puhastamiseks on vaja eelnevalt tõmmata Netflixi rakendus endale telefoni või tahvlisse, olgu siis Androidi või iOS opsüsteemi kasutavasse. Kui olete selles seadmes oma Netflixi kontole sisse loginud, siis on edasine üsna lihtne ja elementaarne. Lapake seal ennast jätkuvaatamise (Continue Watching) alajaotuse juurde. Seal on iga filmiikooni alumises paremas nurgas kolm punktikest. Klikkige neil ja valige avanenud aknast valik „Remove From Row“. Ongi tehtud, edaspidi ei pea te ka oma teistes seadmetes enam oma filmide ootejärjekorras selle filmi otsa komistama.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid