Kaameraga nutikas on reisil heaks kaaslaseks ka hetkede jäädvustamisel, kuid sisaldab oluliselt rohkem kavalusi. Foto: Unsplash

Augustikuu alguses käisin kaks nädalat matkamas Põhja- ja Kesk-Itaalias ning leidsin viis vajalikku rakendust, milleta piiri taga hakkama ei saa.

Planeerides pikka või lühikest reisi välismaal, peame tõdema nutitelefonide vajalikkust. Enne reisile minekut oleks tarvis laadida alla mõned rakendused, mis toetavad ja abistavad võõrsil viibimist.

momondo

Rakendus, mille abil saad väga soodsalt osta lennupiletid välismaale. Ta on parim reisikaaslane, mida võiks võtta justkui eraldiseisvat reisifirmat, kes vahendab reise.

Tegelikkuses on see lihtne reisifirmade vahenduste leht, mis suunab kliendi reisibüroode ja -firmade soodsatele pakkumistele, kus saab sooritada broneeringu. Kasutajaliides näeb välja ilus ja intuitiivne ning leht lubab reisi planeerida, nagu oleksite ise kvaliteetselt soodne reisibüroo.

google maps

Kuigi mulle meeldib paberkaardi abil orienteeruda, otsustasin selle reisi läbi teha ainult nutitelefoniga. Ilma Google Mapsi kaartideta oleksin Kesk-Itaalia mägedes ja Veneetsia kaunite tänavate vahele ära eksinud.

Enne Itaaliasse minekut tirisin alla väljaspool veebi (offline) kaardid enda Huawei P9-sse. Lõunamaal olles lülitasin sisse GPS-i ja hakkasin vaikselt liikuma erinevate tänavate vahel.

GPS ei kasuta mobiilset internetti ja seetõttu sain rahus telefonist pidevalt jälgida, kuhu edasi rännata ning unustasin rändlustasud.

Ainus kitsaskoht, mis märkasin kohe, oli Google Mapsi puudulikkus näidata data-ühenduseta kasutajatele jalgsi käimise marsruuti. Selle asemel kasutasin automarsruuti ja leidsin alternatiivseid teid, mille abil jõudsin soovitud sihtkohta.

google translate

Kohal viibides märkasin kohe ka tekste, mida ei olnud tõlgitud inglise keelde ning minu reisikaaslaseks sai nutikas mees, kes oskas kohe teha selgeks 63 eri keelt.

Google Translate on minu isiklik kohalik sünkroontõlk, kaaslane, kes saab imejõul aru erinevatest toodetest ja siltide kirjutistest. Enne reisile minemist tuleks alla laadida alg- ja sihtkeel ning selle pealt säästad rändlustasudelt.

go euro

“Leia parim viis reisimiseks”: selline on lööklause, et kliente sellele veebisaidile meelitada. Kui reisid välismaal, soovid kindlasti sõita ka ringi, reisida Roomast kultuurihälli Firenzesse või hoopis Veneetsiast imekaunisse ja värvilisse linna nimega Verona.

Selle teekonna juures tuleb appi GoEuro (iOS | Android), mis võib revolutsioneerida reisimist.

Nimelt otsib nende reisimootor kliendile välja kõige soodsama viisi reisida ühest linnast teise.

Tänu mitme firma koostööle võivad nad pakkuda rakenduses bussi- või lennupileti ostmist või hoopis jagada kellegagi autot. Järgmisel reisil tirin kindlasti selle rakenduse esimeste seas välja, sest kes ei sooviks reisida veelgi soodsamalt.

airbnb

Kuidas leida võõrsil olles ööbimiskoht? Tiri alla kodumajutuse rakendus, mis lubab ööbida kellegi vabas korteris või ühes eraldiseisvas toas. AirBnB majutusturg on sarnane Uberi transpordituruga ja selle kombitsad ulatuvad kõikjale.

Airbnb´ga saad ööbida kellegi päriskodus või suvilas ning selle käigus saada õdus kohaliku elu kogemus.

Enne öökoha “broneerimist” tuleb kindlasti lugeda kommentaare, sest need annavad harilikult adekvaatse ülevaate omanikust. Odavast hinnast ei tasu end kohe petta lasta. Isiklikult kasutasin esimest korda Airbnb´d Firenzes ja Bolognas ning kogemus oli rohkem kui meeldiv.

ehk Wise Gadgets on tehnoloogiahuviline, kelle elu eesmärgiks on ühendada kõik vanaemad võrku. Pole möödunud päeva, kus tehnika-laadset vidinat pole katsunud. "2012. aastal hakkasin filmima videoid YouTube'i portaali ning praeguseks hetkeks olen vaadatud tehnikapersoon, kogudes fänne kõikjalt maailmast," selgitab ta. "Üks hea sõber on öelnud mulle kord, et ma hingan ja söön tehnoloogiat. YouTube, Facebook, fotograafia, videod ja tehnoloogia on üks väga suur osa igapäeva elust."

Kommentaarid