Kuidas leida tee metsast välja Google Mapsi abiga

#google map #kaardirakendus
2 min lugemine

Seenehooaeg on täies hoos, kuid kahjuks eksib igal aastal metsa rohkelt seenelisi. Üks asi, mis metsas kaasas peab olema, on telefon. Vaatame, kuidas seda kasutada nii, et sellest vajaduse korral ka abi oleks.

 

Kindlasti tasub enne kodunt väljumist kontrollida üle, kas aku on ikka piisavalt täis. Nõrgema aku puhul tasub lisaks seenekorvile kaasa võtta akupank koos laadimisjuhtmega.

Kui aku on täis, aga õige teeots silmist kadunud ning ühestki ilmakaarest ei paista tuldud teekond, võib abi olla Google Mapsi kaardirakendusest, mis väga tõenäoliselt on telefonis juba olemas.

Oluline on kaardirakenduses märkida ära metsa sisenemise koht, kuhu soovitakse ka pärast tagasi jõuda. Selleks sobib hästi sama koht, kuhu on pargitud auto. Google Mapsis oma praegusele asukohale vajutades saab selle tähistada tärniga ja nii on see hiljem teada (Dropped Pin/ Save/ Starred places).

 

 

Kui õige teeots käest kaob, siis polegi muud kui vaadata, kuhu tärnike sai tehtud ja selle poole minema hakata.

 

Muidugi võib tärnikesi tee peal teha rohkem, nii moodustub nendest mõtteline teekond, mis aitab minna tagasi täpselt tuldud teed.

 

 

Kuigi Eesti on üsna hästi mobiilse andmesidega kaetud, võib juhtuda, et internet pole parasjagu kättesaadav. Google Maps vajab erinevalt offline-kaardirakendustest internetiühendust. Siiski on olemas üks võimalus, kuidas Google Mapsi ilma internetita kasutada. Selleks ava vasakult ülevalt menüü ja “Offline maps”. Sealt saab alla laadida piirkonnakaardi, mis jääb kättesaadavaks igal ajal. Allalaadimine oleks mõistlik teha juba enne metsa minekut, viibides veel levialal.

Teine võimalus on kasutada offline-kaardirakendust. Populaarseim neist  – Maps.me – võimaldab alla laadida kaarte riikide järgi. Nii on olemas näiteks Eesti kaart, olenemata sellest, kas parasjagu on ligipääs internetile.

Kui ikka kuidagi tagasiteed ei leia, siis tuleb helistada 112. Esineb juhtumeid, kus eksinud seenelised ei taha Päästeametit tülitada, kuid ei leia oma pingutustele vaatamata teed tagasi ning hiljem pimedas on otsinguid tunduvalt raskem läbi viia.

Google Maps peaks juba olema su telefoni äppide nimistus. Soovi korral leiab selle Androidile Google Play poest või iOS-le iTunes’ist.