Kuidas leida sobiv rakendus videokoosolekuteks ja -kõnedeks?

#kasulikud rakendused #kaugtöö #videokõne
3 min lugemine

Enamik inimesi on just viimastel nädalatel kasutusele võtnud videokõned, et hoida ühendust kolleegide, sõbrade ja pereliikmetega. Ja kui löögi alla on sattunud ka eelarve, siis tasuta lahendused on kõige sobivamad. Mitu rakendust on just sellised, mis lasevad inimestel üle interneti kohtuda ja ei küsi selle eest mitte mingit tasu.

 

Toon välja mõned tuntumad videokõnede äpid ja lisaks paar populaarset chatti, millest leiab samuti videokoosolekuteks vajalikud võimalused. Neid kõiki saab tasuta kasutada, kuid paljudel on võimalus osta lisafunktsioone, juhul, kui tekib vajadus nende kasutamiseks. Elementaarsed funktsioonid on kõigil siiski ilma rahata kättesaadavad.

Siin pole välja toodud mitmeid videovõimalustega äppe nagu näiteks Facebook, WhatsApp ja FaceTime, sest need nõuavad, et kõik osapooled oleksid ka nende platvormide liikmed (või koguni kindla seadme kasutaja nagu FaceTime’i puhul). Alltoodud nimistu on programmidest, mis on mõeldud laiemale kasutajaskonnale ja mis ei eelda millegi allalaadimist (välja arvatud juhul, kui sa oled läbiviija).

Ilmselt parim idee on proovida üks või kaks tükki neist läbi, et näha, kuidas need sobivad sinu ja sõprade harjumuste ning vajadustega.

 

ZOOM

Zoom on üks tuntumaid videokoosolekute läbiviimise äppe, sest seda on lihtne kasutada.

Ettevõte on Zoomi turundanud rohkem ettevõtetele tasuliseks kasutamiseks, kuid ühtlasti on olemas nö tavainimestele mõeldud tasuta versioon. Tasuta versioonis saab osaleda kuni 100 kasutajat, kuid kohtumistel üle kahe osapoole on 40-minutiline limiit. Paljude jaoks on see ajalimiit muidugi päris piirav. Hetkel pole teada, et Zoom kavatseks teha eridiile neile, kes kodust töötavad, kuid uutele kasutajatele jagatakse nõuandeid.

 

SKYPE

Skype on olnud kõnede, kus on kaks osapoolt, esimene valik alates selle väljatulekust 2003. aastal.

Selle “Meet Now” funktsioon lubab pidada ka suuremate osalejate arvuga videokonverentse. Skype’i kodulehe andmetel maksimaalne osalejate arv varieerub, olenevalt platvormist ja seadmest. Ideepoolest peaks saama luua videokohtumise ka ilma äppi allalaadimata, aga seda proovides on mitmed kasutajad saanud veateateid, nii et kindlam on rakendus allalaadida.

 

CISCO WEBEX

Webex on videokõnede programm, mida on kasutatud juba alates 90ndatest.

Tuntud IT-ettevõte Cisco omandas selle 2007. aastal. Webex on peamiselt olnud kasutuses äris ja seda suunda jätkab ka praegu. Sellel on siiski ka üsna lahke tasuta versioon, mida tasub proovida. Eriolukorra ajaks on selles laiendatud võimalusi, lubades liituda 50 kuni 100 kasutajal. Maha on võetud ka 40 minutiline limiit.

 

STARLEAF

Starleaf on olnud peamiselt kasutuses suurtes ettevõtetes, näiteks nendes, kus toodetel ja teenustel pole juures hinda, vaid selle välja selgitamiseks tuleb helistada müügiinimesele.

Praegu pakub Starleaf oma baasfunktsioone tasuta, mõeldes neile, kel pandeemia ajal on vaja ühendust hoida.

 

Video kohtumised chati äppides

 

Paljud kasutavad Slacki või Microsoft Teams’i, millest leiab samuti piiratud võimalustega videokõned.

 

SLACK

Slacki põhiline funktsioon on chat ehk tekstivahetus. Sellegipoolest leiab sealt võimalused hääl- ja videokõnedeks. Tasuta versiooni kasutajad saavad teha videokõne korraga ühele inimesele. Soovides teha suurem koosolek läbi video ning ilma tasuta, tuleks vaadata mõni muu äpp, näiteks mõni ülaltoodutest.

 

MICROSOFT TEAMS

Microsoft Teams loodi pakkuma konkurentsi Slackile. Selle eeliseks on Microsofti ökosüsteem. Tehes kellegagi koostööd läbi Office’i failide, saab mugavalt alustada videokõne, ilma et peaks Microsofti keskkonnast lahkuma, kirjutab The Verge. Hetkel pakub Microsoft õppejõududele ja G Suite tasulistele kasutajatele võimalust kasutada Office 365 E1 kuus kuud tasuta. Tavainimesed suunatakse Skype’i kasutama.

 

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.