Kuidas leida kadunud Windows Phone telefoni?


Eelmistes postitustes kirjutasin sellest, kuidas lokeerida ja leida kadunud Androidiga nutiseadmeid ja kuidas leida iPadi või iPhone’i. Seekord tutvustan seadme leidmise võimalusi Windows Phone omanikele.

Windows Phone telefoni asukoha leidmise võimalus on kasutajatele kohe olemas. Asukoha määramine on lihtne ja loogiline ning piisavalt mugav kasutada. Selleks on olemas veebileht www.windowsphone.com.

windows phone - avaleht

Eeltingimused: Microsofti konto, luba positsioneerimiseks

Enne positsioneerimise kasutamist peaksid olema täidetud mõned eeltingimused. Toon järgnevalt Nokia Lumia 625-ga näite, mis täpselt peaks telefonis olema aktiveeritud (Windows Phone 8.0):

1. Telefonis peaks olema seadistatud Microsofti konto. Pärast uue Windows telefoni ostmist saad luua uue konto või kasutada olemasolevat.

Kui soovid peale esmast käivitamist Microsofti kontoga sisse logida, saad seda teha järgnevalt:
Menüü > Sätted > Süsteem > meil + konto > telefoni leidmiseks on vaja lisada Microsofti konto.

2. Rakendustele peaks olema lubatud telefoni asukoha määramine.

Seda saad aktiveerida:
Menüü > Sätted > Süsteem > Asukoht > Sees (algselt enamasti väljas, peaks olema „sees“)

Kui see samm jääb tegemata, tuleb telefoni leidmise vastuseks vaid järgnev pilt, kus taustal ainult viimase eduka positsioneerimise andmed.

windows phone - ebaõnnestunud positsioneerimine

Tee valikud telefoni leidmise seadetes

Üle tuleks kontrollida telefoni asukoha leidmise seaded. Leiad need telefoni menüüst:
Menüü > Sätted > Süsteem > Telefoni leidmine.

Sealt leiad kaks algselt aktiveerimata linnukest:

• Saada rakendused telefoni tõuketeatisega (mitte SMS-iga)
• Talleta telefoni asukoht regulaarselt ja enne aku tühjenemist, et telefoni hõlpsamalt leida

Neist esimene tasub valida seetõttu, et siis saad www.windowsphone.com veebilehelt telefoni lukustada, helisema panna ja tühjaks kustutada ilma selleks eraldi SMS saatmata.

Teise valiku aktiveerimine salvestab aeg ajalt telefoni asukohta, et oleks võimalik positsioneerida ka siis, kui telefon ise enam levis ei ole.

Kuidas telefoni asukohta määrata?

Windows Phone telefoni positsioneerimiseks tuleb www.windowsphone.com lehele sisse logida. Kui mingil põhjusel ei kuvata seal veebilehel Sinu telefoni andmeid, siis vaata veelkord üle, et kõik eelnevad kolm punkti oleksid läbi tehtud. Positsioneerimiseks vali ülalt paremast nurgast: Find My Phone.

windows phone - find my phone

Klikkides nupul “Find My Phone” määratakse kindlaks telefoni asukoht ning kuvatakse seda kaardil. Taaskord ei saa eeldada, et see täpike kaardil ongi telefon ise. Pigem saad teada piirkonna, kus telefon asub. Punane ring kaardil tähistabki seda ala, kus telefon peaks asuma.

windows - find my phone asukoht

Lisavõimalused: helista, piira ligipääs, kustuta

“Ring” nupp paneb telefoni helisema. Kasulik on see siis, kui tuleb välja, et telefon on kuskil Sinu lähedal, aga ei hakka silma. Helina järgi saad kiiresti aimu telefoni asukohast. See on suureks abiks välitingimustes, kui telefon on kukkunud näiteks kõrge rohu sisse . Miks mitte ka sisetingimustes, kui telefon on kadunud kuhugi reisikoti sügavustesse 🙂

windows phone - helista

“Lock” lukustab telefoni ja piirab telefonile juurdepääsu. Saad määrata ise teksti, mida telefon ekraanil kuvab ning sisestada lukukoodi. Lukukoodi teades saad hiljem telefoni taas lahti lukustada.

windows phone - lukusta

“Erase” nupp teeb telefonile tehase seadete taastamise koos kogu telefonis olevate kasutaja andmete kustutamisega. Enne telefoni sisu kustutamist mõtle hoolega, sest kui telefoni sisust varukoopiat tehtud ei ole, jääd kogu telefoni talletatud infost ilma ja neid Sa tagasi ei saa.

windows phone - kustuta

Pärast tehase seadete taastamist teeb telefon taaskäivituse ja on sisu poolest samas seisus nagu algselt ostes. Kahjuks pärast taastamist telefonil enam lukku peal ei ole ja kui sisestasid lukustamise ajal teksti, siis seda ka enam ei kuvata.

windows phone - kustutatud

Kokkuvõtteks: positsioneerimine aitab, aga telefoni tagasi tuua ei pruugi

Kokkuvõtteks saab tõdeda, et positsioneerimise võimalused on olemas ja toimivad kõigil kolmel põhilisel nutiseadmete operatsioonisüsteemil. Lisaks siin toodud näidetele saad asukohta määrata veel selleks spetsiaalselt loodud rakendustega ja väikese tasu eest ka läbi mobiilioperaatori.

Umbkaudse asukoha teadmine ei too veel telefoni tagasi, aga on abiks ikka. Samuti on hea, et telefoni saad vajadusel interneti teel turvakoodiga lukustada ja vajadusel telefoni mälu kustutada.

Kui telefon on varastatud, saad vastava avalduse alusel seadme IMEI-koodi kanda mobiiltelefonide musta nimekirja. See teeb varastatud seadme kasutamise veelgi raskemaks, sest ilma kõnelemise võimaluseta ei ole telefon enam väga atraktiivne.

Kasulikud viited positsioneerimise, andmete krüpteerimise kohta

Find My iPhone kasutamisest
Find My iPhone rakendus
Krüpteerimisest
Androidiga seadme krüpteerimisest inglise keeles
Androidi seadme haldur
• Windows Phone telefoni asukoha määramise veebiaadress

ehk Välk usub, et kui ta oleks digitaalne, siis oleks ta nende sõnade kirjutamise ajaga juba arvatavasti paar tiiru mööda informatsiooni kiirteed ümber Maa kihutanud. «Vaadaksin digimaailmast meie käegakatsutavat analoogasjade maailma ja otsiksin neid siduskohti, kuidas võtta mõlemast maailmast maksimumi,» seletab ta ja julgustab: «Avades ukse digimaailma, lood uusi võimalusi.» Avatavate digivõimaluste uste taga peituvat kasulikkust võib hea vaistu korral tajuda mehe sõnul koheselt, kuid selle mõistmiseks võib kuluda ka aastaid. «Nii või teisiti, ajaga tasub kaasas käia. Ja mis võiks olla selleks parem, kui jagada kogetud uusi kogemusi Digitarga lugejatega.» Tema tutvumine digiajastuiga ei alanud üldsegi lihtsalt, kuid oli asjade igati loogiline käik, usub ta ise tagasi vaadates. «Aasta siis oli 2000, kui läbi loetud Windowsi kasutusjuhendi nurka viskasin. Juba peatselt ostsin poest hinnaliste kroonide eest tol ajal interneti ühenduse loomiseks vajalikke Atlase kaarte. See interneti kasutamise aeg oli ju loetud. Teinekord sai internetti ühenduva modemi karjeid padjaga summutatud, sest õhtusel ajal oli maja vaikne. Seda, et aeglane internetiühendus katkes, tuli ühe õhtu jooksul ikka vahest rohkem kui üks korda ette. Püsiühendused tulid hiljem – ka praegu meie mõistes «aeglane» internet on tolle aja kiirustega võrreldes ilmselt kümneid kordi parem.» Hea meelega kirjutab ta neist asjadest, millest digimaailmas meile igapäevaselt kasu on. «Nii leian uutest asjadest kirjutades pea alati midagi uut ja põnevat, mida ka mul endal tulevikus hea teada on.»

Kommentaarid