Eelmises postituses kirjutasin sellest, millised on võimalused kadunud Android nutiseadme asukoha lokeerimiseks ning üles leidmiseks. Seekord tutvustan seadme leidmise võimalusi iPadi ja iPhone’i omanikele.

Juhul, kui soovid kindlaks teha iPhone või iPad asukohta, siis selleks on olemas “Find My iPhone” rakendus, mis on tasuta allalaetav Apple App Store rakenduste poest. Arvutist kadunud Apple telefoni või tahvelarvuti asukoha leidmiseks saad kasutada iCloud veebikeskkonda. Mõlemal juhul on vaja teada kadunud seadmes kasutusel olnud Apple ID-d ehk kasutajatunnust ja parooli.

icloud menüü

Internetilevis telefoni annab positsioneerida

Find My iPhone leiab üles Sinu kasutajakontoga seotud aktiivsed seadmed, mis on kas WiFi-levialas või sisselülitatud mobiilse andmesidega. Enne mobiilse andmeside aktiveerimist veendu, et kasutad sobivat mobiilse andmeside teenust või paketti, kus andmeside on juba sees! Asukoha otsing ei toimi, kui seade on välja lülitatud või levist väljas.

iphone - levist väljas

Kui telefon leitakse, kuvab teenus seda kaardil ning saad ise valida kas soovid kaardil näha tavalist, ühendatud või satelliidi vaadet. Kaarti saad suurendada ja vähendada.

Päris seadme reaalse asukohana kaardil märgitud punkti alati võtta ei saa. Näiteks Kuressaare kesklinnas siseruumides asukohta määrates oli iPhone’i asukoha määramise täpsuseks umbes 30 meetrit. Abiks on selline võimalus ikkagi ja vähemalt on näha piirkond, kus seade asub. Ülaribas asuvast “All Devices” menüüst saad valida, mis seadmega soovid päringuid teha.

iphone - seadmete valik

Kadunud telefoni saab panna helisema

Kui oled valinud kadunud telefoni, saad panna selle helisema klikkides nupul “Play Sound”. Ülal paremal nurgas on näha, kui palju telefonil veel akut järel on. See aitab otsustada, mida järgnevalt teha.

iphone - leitud seadmed

“Lost Mode” – lukusta telefon, helista sellele, saada ekraanile teade

Kui seade jääb endiselt kadunuks, siis nupuga “Lost Mode” on võimalik iPhone’i lukustada, ning määrata koodi, millega luku saad maha võtta. Peale lukukoodi määramist, küsitakse Sinu kontaktnumbrit.

iphone - helisema ja teade

Lisaks saad sisestada ise teksti, mis jääb koos kontaktnumbriga telefoni ekraanile nähtavaks ja on iPhone’i leidjale nähtav.

iphone - teade oma telefonile

Kui oled telefoni määranud “Lost Mode-i” ehk kadunud olekusse, saad iCloudi vahendusel jälgida telefoni liikumise ajalugu kaardil.

Kogu telefoni sisu saad eemalt kustutada

Kolmas võimalus on “Erase iPhone” nupu abil kogu telefoni sisu kustutamine. Seda on mõistlik teha siis, kui telefonist on regulaarselt varukoopiad tehtud ning ei ole ohtu, et väärtuslik info läheks kaduma.

“Lost Mode” kasutamiseks, peaks seadme tarkvara olema iOS 6 või uuem. Kui iPhone või iPad kasutab uuemat iOS 7 tarkvara, jääb isegi peale kogu seadme mälu kustutamist ekraanile alles Sinu poolt määratud teade ja kontaktnumber.

iphone ja ipad - sisu kustutamine

Kui kadunud iPhone või iPad leiab üles kodutee, saad varasemalt määratud lukukoodi teades hakata seda uuesti kasutama.

Viimases kadunud telefonide teemalises postituses annan nõuandeid Windows Phone’i omanikele.

Kasulikke viiteid

• Find My iPhone kasutamisest
• Find My iPhone rakendus

ehk Välk usub, et kui ta oleks digitaalne, siis oleks ta nende sõnade kirjutamise ajaga juba arvatavasti paar tiiru mööda informatsiooni kiirteed ümber Maa kihutanud. «Vaadaksin digimaailmast meie käegakatsutavat analoogasjade maailma ja otsiksin neid siduskohti, kuidas võtta mõlemast maailmast maksimumi,» seletab ta ja julgustab: «Avades ukse digimaailma, lood uusi võimalusi.» Avatavate digivõimaluste uste taga peituvat kasulikkust võib hea vaistu korral tajuda mehe sõnul koheselt, kuid selle mõistmiseks võib kuluda ka aastaid. «Nii või teisiti, ajaga tasub kaasas käia. Ja mis võiks olla selleks parem, kui jagada kogetud uusi kogemusi Digitarga lugejatega.» Tema tutvumine digiajastuiga ei alanud üldsegi lihtsalt, kuid oli asjade igati loogiline käik, usub ta ise tagasi vaadates. «Aasta siis oli 2000, kui läbi loetud Windowsi kasutusjuhendi nurka viskasin. Juba peatselt ostsin poest hinnaliste kroonide eest tol ajal interneti ühenduse loomiseks vajalikke Atlase kaarte. See interneti kasutamise aeg oli ju loetud. Teinekord sai internetti ühenduva modemi karjeid padjaga summutatud, sest õhtusel ajal oli maja vaikne. Seda, et aeglane internetiühendus katkes, tuli ühe õhtu jooksul ikka vahest rohkem kui üks korda ette. Püsiühendused tulid hiljem – ka praegu meie mõistes «aeglane» internet on tolle aja kiirustega võrreldes ilmselt kümneid kordi parem.» Hea meelega kirjutab ta neist asjadest, millest digimaailmas meile igapäevaselt kasu on. «Nii leian uutest asjadest kirjutades pea alati midagi uut ja põnevat, mida ka mul endal tulevikus hea teada on.»

Kommentaarid