Kui sa oled lõpuks otsustanud lahkuda maailma kõige populaarsemalt sotsiaalmeedia platvormilt, siis see pole iseenesest keeruline protsess. Kuid enne kui kustutad kõik need fotod, postitused ja laigid, tasub see informatsioon alla laadida.

 

Facebooki arhiivis on olemas kogu kontoga seotud info, sealhulgas fotod, chati ajalugu, IP aadressid, näotuvastuse andmed ja see, millistele reklaamidele sa vajutasid. Need on vaid mõned näited üüratust infohulgast, mis arhiivis sinu kohta on ja ilmselt võib sul seda veel tulevikus vaja minna.

 

 

Lae arhiiv alla läbi veebi:

  • Vajuta paremal üleval ekraaniserval allapoole näitavale noolele.
  • Vali “Seaded ja privaatsus” > “Seaded”
  • Vasakult tulbast vali “Sinu Facebooki teave”
  • Vali “Andmete allalaadimine”
  • Saad valida, millist infot soovid allalaadida (või siis laadida alla kõik). Lehe ülemises osas on rippmenüü, kust saab valida ajavahemiku. Andmed saab allalaadida HTML või JSON formaadis ja valida kõrge, keskmise või madala kvaliteedi vahel (see puudutab fotosid ja videosid).
  • Kui kõik on valmis, vali “Loo fail”. Kui fail on valmis, siis tuleb selle kohta e-kiri.

Kui arhiiv on allalaetud, siis võib konto ära kustutada.

 

Tähelepanu: kui konto on kustutatud, siis seda taastada enam ei saa.

 

Kui oled valmis konto kustutama, siis mine tagasi kohani, kus on kirjas “Sinu Facebooki teave” ja vajuta “Konto ja teabe kustutamine”. Siin tekib valik ajutise ja lõpliku kustuatmise vahel.

Soovides kustutada, siis vali “Kustuta konto” või vajuta sellele lingile, mis viib sind samasse kohta.

Seejärel tekib veel üks võimalus arhiiv kustutada või valida deaktiveerimise ja lõpliku kustutamise vahel. Vajutades “Kustuta mu konto”, läheb konto lõplikule kustutamisele.

Facebooki sõnul läheb kustutamiseks aega mõned päevad. Kui selle aja akna sees sisse logida, siis kustutamise nõue peatatakse. Seega, ära logi uuesti sisse või pead protsessi uuesti läbi tegema. Teatud asjad nagu näiteks kommentaarid, mis on sõprade postituste all, jäävad ka peale konto kustutamist teistele nähtavaks, kirjutab The Verge. Facebook lisab, et üht-teist (näiteks logimise info) jääb nende andmebaasi alles, kuid see polevat seotud identiteediga.

Kui tõesti on tõsine plaan Facebookiga hüvasti jätta, siis tasub meeles pidada, et firma omanduses on veel mitmed teised populaarsed teenused nagu näiteks Instagram ja Whatsapp, nii et siis vist tuleks loobuda ka nendest.

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid