Kuidas kodune WiFI-võrk turvalisemaks muuta?


wifi2.jpgTraadita võrk on de facto saanud standardiks ja ka näiteks Elion pakub Kodulahenduse klientidele selleks sobivaid seadmeid. Koju internetiühenduse saamiseks ning selle turvamiseks on vaja vaid stardikomplekti. Lisaks tasuks aga teha ka mõned muudatused Thomsoni ruuterile.

Järgnev õpetus on neile, kes end seadistustöös veidi kindlamalt tunnevad. Kui ise end ebakindlalt tunned, soovitan abi küsida.

Miks seadistusi muuta?
Põhjus, miks, on lihtne – vaikimisi seadetega on ruuter siiski liialt lihtne sihtmärk pahalastele. See avab meie koduse võrgu ning võib kaasa tuua palju ebameeldivaid seiku. Näiteks võib juhtuda, et Su arvuti muudetakse üheks osaks botnetist.

Milliseid seadeid on vaja muuta?
1. Seadme enda turvalisust:
 a. tulemüür;
 b. administreerimise kasutaja haldus;

2. Võrgu turvalisust:
 a. Võrgu indentifikaatori eetrisse andmine;
 b. Võrguliikluse krüpteerimisprotokoll.

Alljärgnevad seadistused peaksid olema kohandatud kompleksselt – üksikuna ei lisa need Su kodusele võrgule piisavalt turvalisust. Oluline on meeles pidada, et tegemist on kodulahendusega ja paranoilisematele kasutajatele jääb neist väheseks. Ettevõttesisest võrku planeerides on vaja kasutada rohkem turvameetmeid.

Veendu, et tulemüür töötab
tulemuur.jpgTulemüür peab olema sisse lülitatud. Tavaliselt on vaikimisi seaded piisavad, kuid alati võib neid põhjalikumaks muuta. Elioni ruuteris on vaikeväärtusena valitud Standard režiim. Valikuteks on veel:
BlockAll (keela kõik);
Disabled (väljalülitatud).

Esimene keelab kogu liikluse ja teine põhimõtteliselt lubab kogu liiklusel. Mõlemad variandid pole head. Seega soovitan jätta seaded muutmata. 

Muuda ära administreerimisparool
Üks vigadest, mida tehakse ruuteri seadistamisel, on administraatori parooli muutmata jätmine. Kui oled loonud hästi turvatud võrgu, ent haldusparool on jäänud samaks, siis põhimõtteliselt pole eelnevast kasu.

Elioni ruuteril on parool kirjutatud seadmel olevale kleepsule. Ainus hea aspekt selle juures on see, et igal ruuteril on idee kohaselt erinev parool.

Elioni ruuteris saab muuta administreerimisseadeid järgmiselt:
Home > Toolbox > User Management > Configure
Kasutaja “Administrator

Kommentaarid