Kuidas keelata Google’il asukoha jälgimine ja salvestamine

#google #Google Maps #Privaatsus #rakendus
2 min lugemine

Google jälgib sind ka siis, kui keerata kinni Location History – detail, mis võib kergelt jääda kahe silma vahele.

 

Ilmselt on paljud nagu minagi siiani arvanud, et kui keerata kinni Google’i Asukohaajalugu (Location History), siis Google enam liikumisi ei jälgi. Tegelikult võib Google ikkagi koguda asukoha andmeid ning seda isegi minutilise intervalliga, mäletades kodust aadressi ja teisi kohti, kus kasutaja on päeva jooksul käinud.

Google jätkab jälgimist läbi oma kaardirakenduse Google Maps, ilmauuenduste ja brauseri otsingute. Asukohaajaloo keelamine lõpetab kõigest liikumiste lisamise Ajajoonele (Timeline), mis on sisuliselt nagu käidud kohtade logiraamat.

Hea uudis on see, et tegelikult on siiski olemas ka võimalus Google’i jälitustegevuse lõpetamiseks päriselt.

Selleks tuleb kaevuda seadetesse ja sulgeda “Veebi- ja rakendustegevused” (Web and App Activity). Vaikimisi on see koguaeg sees, aga kui välja lülitada, siis Google ei lisa enam tehtud fotodele asukohainfot ega näe, millistel koordinaatidel on otsingumootorit kasutatud.

 

 

Seni kuni Veebi- ja rakendustegevused on sisse lülitatud, säilitab Google asukoha koos kellaaegadega. Varasemalt kogutud info on võimalik kustutada, minnes siia aadressile. Sissekandeid saab kustutada nii ükshaaval kui ka suuremate rühmadena kuupäeva ja teemade järgi.

Google’i sõnutsi on nad kasutajatele jätnud kõik võimalused ise otsustada ja reguleerida kuipalju nad andmeid koguda võivad. Siiski pole see enamiku kasutajate jaoks piisavalt lihtne, kirjutab Associated Press. Hiljuti on ka mitmeid suuri tehnoloogiafirmasid nagu Facebook ja Uber trahvitud kasutajate eest privaatsustingimuste peitmise või mõttetult keeruliseks tegemise eest.