Kuidas kaitsta telefoni külma eest?

#nutitelefon
2 min lugemine

Kui järjest rohkemad telefonid on kui mitte vee-, siis niiskuskindlad ja mõned vihmapiisad ei tee enamasti viga. Küll aga on külmakraadid need, mis nutiseadet võivad eesootaval talvel ohustada.

 

Näiteks Apple on öelnud, et nende telefonid on loodud töötama kuni külmumistemperatuuri ehk nullini. Ilmad lähevad järjest jahedamaks, et mitte öelda krõbedamaks ja see mõjutab telefonide akusid. Peamised mured, mis külma ilmaga ette tulevad, on lühenenud akukestvus, probleemid ekraaniga või näiteks iseeneslik väljalülitamine.

 

Hoia taskus

Kõige lihtsam nõuanne on hoida telefoni võimalikult enda lähedal, näiteks jope sisetaskus. See aitab nutiseadmel osa saada kehasoojusest ja hoida temperatuuri mõistlikuna. Nutitelefone ei tohiks kindlasti jätta pikemaks ajaks õue külma kätte ega kütmata kohta nagu näiteks autosse.

 

Oota laadimisega

Kes on omanud metallkorpusega Apple’i telefone, on ilmselt kogenud, kuidas telefon järsku ära hangub või aku väga kiiresti tühjeneb. Need probleemid on ajutised, kuid telefonitootjad soovitavad telefoni mitte laadida väga külmas kohas, näiteks tugevate miinuskraadide juures, sest see võib telefone kahjustada.

 

Lülita telefon välja

Telefonide, tahvlite ja nutikellade töötemperatuur on umbkaudu nullist kraadist 35-ni. Kui seade on aga välja lülitatud, siis võib see vabalt üle elada ka kahekümne kraadise pakase. Nii et kui parasjagu pole seadet vaja kasutada, võib selle julgelt välja lülitada.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.