Kuidas ise lihtsalt emojisid teha?

#emoji #tee ise
1 min lugemine

Üks pilt ütlevat rohkem kui tuhat sõna. Ja õige emoji õigel ajal ja õiges kohast ütleb veel enam. Eriti kui pole aega ega tahtmist pikemalt kirjutada.

 

Kuigi Apple oma iga iOS värskendusega ka emojide arvu kõvasti kasvatab, siis paraku on iPhone’is peituvate emojide hulk ikka veel üpris piiratud, et nende seast sobival hetkel seda päris õiget ja sobivat leida. Aga kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem. Kõige parema emoji võib ju teha ise. Sealjuures ilma mingit joonistusoskust omamata. Üpris lihtne ja mugav meetod nende loomiseks on veebileht Emoji Maker. Sellel veebilehel võib endale vajaliku emoji ise kokku kleepida meile juba tuttavate emojide erinevatest valmisdetailidest, unikaalsel ja isikupärasel moel.

Paraku on sellel veebilehel üks miinus, mis võib paljudele osutuda ka plussiks. Nimelt ei saa valmistehtud emojit lisada iPhone’i emojiklaviatuurile, vaid salvestada telefoni pildifailina. See on omakorda hea sõnum Androidi-kasutajatele. Salvestatud pildifailis saab kasutada täisverelise emojina erinevates suhtluskeskkondades nagu näiteks Facebook või Twitter.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."