Kuidas ise kontrollida iPhone’i veekahjustust?

#iPhone #veekahjustus
2 min lugemine

Kas su iTelefon käitub viimasel ajal imelikult? Või oled sa ostmas kasutatud telefoni ning tahaksid olla täiesti kindel, et sind ei oota ees mõni ebameeldiv üllatus? Üks suuremaid nutiseadmete vaenlaseid on täiesti tavaline vesi. Ning veekahjustuse kontrollimiseks võib olla ka rohkem põhjuseid, kui ma üleval välja tõin.

 

Enamus meist aga ei tea, et veekahjustuse kontrollimiseks ei pea seda tingimata viima spetsialisti juurde parandusse, vaid seda saab kontrollida väga mugavalt kodust lahkumata ja spetsiaalseid tööriistu või teadmisi omamata. Asi on selles, et Apple on oma telefoni varustanud peidetud sensoriga, mis näitab veekahjustuse olemasolu või selle puudumist lihtsal visuaalsel vaatlusel. Selleks tuleb lihtsalt eemaldada telefoni SIM-kaart ja vaadata selle kaardipesa põhja. Kui seal on näha punane triip, siis tähendab see sinu jaoks kurba uudist – telefon on saanud veekahjustuse. Kui pesa põhi on valge või hõbedane, siis pole niiskus telefonile kurja teinud. Kaardipesa põhja vaatamiseks võib sul vaja minna taskulampi või valgustusega luupi. Apple on isegi koostanud näitliku joonise, kust eri mudelitel veekahjustust otsima peaks. Boonusena leiab sealt ka kohad, kust otsida näiteks iPodide veekahjustussensorit.

Veekahjustuse avastamine iPhone’is on kasutaja jaoks üsna ebameeldiv, sest Apple ei hüvita vee tagajärjel tekkinud kahjustusi isegi garantiiajal, mis tähendab, et kasutaja peab oma isiklikku rahakotti kergendama.