Kuidas iPhone’ist salvestatud salasõnad leida?

#apple #iPhone #salasõna
2 min lugemine

Korralike salasõnade tähtsust ei pea tänapäeval ilmselt ühelegi vaimuvalgele inimesele seletama. On see ju põhimõtteliselt ainuke ’kilp’, mis kaitseb sinu infot uudishimulike kurikaelte eest.

 

Aga seda, kui kallis on sulle see info, tead ainult sina. Samuti on äärmiselt oluline, et sa ei kasutaks ühte ja sama, mis siis, et maailma parimat, salasõna kõigil veebisaitidel, kuhu sa sisse logid. Sest piisab, kui üks neist saitidest langeb kurikaelte ohvriks, kui loetud tundide jooksul on ohus kõik sinu kontod, mis sama salasõna kasutavad.

 

Kindel salasõna on pikk ja keeruline

 

Keeruline on pikka ja keerulist salasõna meeles pidada. Ning kui neid salasõnu koguneb piisavalt palju, siis võib segadus olla vältimatu. Muidugi võib ju need paroolid ka kuhugi puht füüsiliselt üles kirjutada, kuid ka see ei ole kuigi turvaline variant, sest selline paber võib kergesti kaduda, hävida või võõrastesse kätesse sattuda. Üks võimalus on hoida oma salasõnade nimekirja krüpteeritud kujul näiteks mõnes pilveteenuses. Siis piisab nendeni jõudmiseks vaid ühe parooli meelespidamisest, mis on jõukohane kõigile.

iPhone’i kasutajatele aga on salasõnade salvestamine ja seega ka meelespidamine muudetud ülimalt lihtsaks – kõik paroolid salvestuvad iCloud’i ning on lihtsalt telefonist kättesaadavad.

Kõigepealt tuleb avada telefoni sätted (Settings) ja sealt otsida alajaotus Passwords & Accounts. Sellel näpuga tonksates avaneb uus vaheleht, kus on alajaotus Website & App Passwords. Sõrmega sellel tonksates nõuab see sissepääsuks kas parooli, Touch ID-d või Face ID-d. Saades sellest turvameetmest mööda avanebki kasutaja tähestikuline nimekiri telefoni salvestunud salasõnadest koos kasutajanimede ja veebisaitide aadressidega. Lihtne, mugav ja turvaline. Soovi korral võib kasutaja sellest nimekirjast iganenud või tarbetuks osutunud paroole/kontosid ka eemaldada. Lisaks iPhone’ile salvestuvad sellesse nimekirja ka iPadiga kasutatavad paroolid ja kasutajakontod.

Kui sul on mingid parooli nõudvad veebilehed, mida sa väisad vaid oma laua- või sülearvutis, siis on nutikas vähemalt korra või paar kasutada neid saite ka oma iPhone’is või iPad’is, et hiljem oleks seda parooli vajadusel lihtne üles leida.

Andke all kommentaariumis teada, kuidas teie oma salasõnu meeles peate!

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."