Kuidas iPhone’is Youtube’i rakendus taustal mängima panna


Youtube’i armastamiseks on mitu põhjust. Kõigepealt on see muidugi maailma suurim audiovisuaalse loomingu kogumik, kuhu iga päev lisandub tuhandeid tunde erinevat sisu. Lisaks liikuvatele piltidele on Youtube ka üks suurimaid muusikavaramuid ning paljud muusikasõbrad kasutavadki Youtube’i sellise muusika kuulamiseks, mida Spotify ja Apple Music pakkuda ei suuda.

 

Lisaks sellele on Apple seadnud asjad nii, et erinevalt Spotifyst ja Apple Musicast ei saa Youtube’i rakendust kasutada teiste rakenduste taustal. Õunafirma selline põikpäisus on valmistanud juba mõnda aega peavalu iPhone’ide kasutajatele. Tegelikult on selline võimalus olemas, kuid teatava mööndusega. Kui kasutaja telefonis on iOS 10 või 11, siis saab Apple’i kentsakast tahtmisest mööda hiilida. See on isegi lihtsam, kui võis arvata.

Ava oma telefonis Safari veebilehitseja ning mine seal Youtube’i lehele. Leia seal video, mida tahad kuulata ning käivita see. Nüüd vajuta telefoni Home/Kodu-nupule, mis viib kasutaja tagasi telefoni avaekraanile. Nüüd too sõrmeviipega ekraani alaservast esile kontrollkeskus/Control Center. Viipa sellel sõrmega vasakule, mis avab omakorda meediapleieri. Käivita see ja soovitud Youtube’i lugu hakkabki taustal mängima.

Kahjuks ei tööta see nõks enam iOS 12-ga, mis annab Youtube’i kuulamisel vähemalt ühe eelise just vanematele iPhone’i mudelitele. Kui aga sina, hea lugeja, tead mõnda nõksu, millega saaks Youtube’i kuulata teiste rakenduste taustal ka iOS12-ga, siis ära kõhkle, vaid jaga oma teadmisi teistega.

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."