Kuidas iPhone’is video tasuta tagurpidi liikuma panna?


Erinevates sotsiaalmeediakanalites nagu Snapchat, Instagram ja teised võidavad suurt populaarsust lõbusad tagurpidi liikuma pandud videod. Kui sellist tagurpidi video (st lõpust algusesse) esitamise võimalust pakuvad nii Snapchati kui TikToki rakendused, siis Facebooki ja Instagrami rakendustes selline võimalus puudub.

 

Appi tuleb tasuta rakendus InShot, mille saad oma iPhone’i alla tõmmata näiteks SIIT. Erinevalt paljudest teistest videotöötlusrakendustest on selle kasutamine üsna lihtne.

 

Tee nii:

Installi rakendus oma telefoni ja ava see. Vali ekraani allosas olevast valikust „Video“. Luba rakendusele ligipääs oma foto- ja videogaleriile. Vali oma albumist välja vajalik video. Enne video tagurpidi liikuma panekut on sul võimalus seda pisut lühemaks trimmida (Trim). Nüüd vali videopildi all olevatest tööriistadest „Reverse“. Selle leidmiseks pead sa tööriistade riba lappama paremalt vasakule. Vajuta „Reverse“ nuppu ja oota kuni telefon lõpetab protsessi. Soovi korral võid muuta ka klipi kiirust (Speed) ning vaigistada originaalheli ning asendada see oma valitud taustamuusikaga. Nüüd vajuta „Share“-nupule ekraani paremas ülanurgas ning vali sealt „Salvesta“ (Save). Nüüd peaks tagurpidivideo olema saadaval su telefoni fotoalbumis.

Tagurpidivideo parempoolses alanurgas on tagasihoidlik rakenduse vesimärk. Sul on võimalus ka sellest vabaneda. Peale video salvestamist kliki lihtsalt sellel ja avanenud aknast vali „Free remove“. Kui aga soovid kasutada rakenduse arvukaid lisavõimalusi, siis võid hakata kasutama InShot Pro’d, mis paraku pole enam tasuta.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid